STRONA GŁÓWNA
24/08/2025 03:01   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
- Standardy Ochrony
Małoletnich

SENIORZY - LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Transfery 2025/2026
- Strzelcy 2025/2026
- Terminarz 2025/2026
- Tabela
TRAMPKARZE - IV LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2025/2026



1.
Kewin
Wawrzeńczyk
2 bramki
2.
Adrian
Talarski
1 bramka
-
Dawid
Makowski
1 bramka
-
Szymon
Makowski
1 bramka
I runda Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra - ofensywy brak.
Puchar Polski
Bardzo szybko swoją przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski zakończył mirski Włókniarz, bowiem już w I rundzie uległ jednej z czołowych ekip jeleniogórskiej okręgówki, Piastowi Wykroty. Gospodarze wyszli na spotkanie chyba w swoim optymalnym składzie, chcą zapewne zaprezentować się na tle Włókniarza jak najlepiej, natomiast mirszczanie przyjechali do Wykrot bez kilku podstawowych zawodników i niestety ten fakt wpłynął na jakość ich gry. Piast wygrał jak najbardziej zasłużenie, będąc w przekroju całego meczu drużyną lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą. Dobrej postawie Rafała Fościaka włókniarze zawdzięczają to, że wynik zamknął się na 2:0.

W pierwszej połowie nie padły bramki dla żadnej ze stron, najlepszą sytuację w 17 minucie miał Roman, który uderzając z rzutu wolnego praktycznie z linii pola karnego trafił piłką w poprzeczkę. Włókniarz kilka minut później próbował odgryźć się akcją Szymona Kozołubskiego ale piłkę po jego strzale pewnie złapał Purta. Piast miał przewagę w środkowej strefie boiska, ale mirszczanie skutecznie, a czasami szczęśliwie się bronili, starając się wyprowadzać kontry ale tego dnia piłka wyjątkowo nie słuchała naszych zawodników.

W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie, Piast przeważał w środku boiska, a Włókniarz próbował kontrować. Niestety w 73 minucie dośrodkowanie skutecznie zamknął Urbaniak i głową skierował piłkę do siatki. Włókniarz zerwał się chwilowo do ataku ale pomysłu starczyło na kilka akcji, w dodatku nieskutecznych. W końcówce ładnym strzałem z dystansu popisał się Roman i wynik brzmiał 2:0. Już w doliczonym czasie gry Rafał Fościak skuteczną interwencją zapobiegł utracie kolejnej bramki, kiedy to obronił strzał Urbaniaka.


PIAST WYKROTY - WŁÓKNIARZ  2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Urbaniak (73), 2:0 - Roman (89). Żółte kartki: W. Jasiński, Ł. Niemienionek, Becker. Sędziowali: Waldemar Socha oraz Andrzej Socha i Piotr Nowicki. Widzów: 50.

PIAST: Purta - Prażmowski (65. Drozd), Silva Araujo, Pacan, Jagodziński - Mielnik, Kret, Roman, Turko - Kurek (80. Gola), Paruch (60. Urbaniak).

WŁÓKNIARZ: Fościak - Becker, Dasiak, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Górny, Badura (69. Krawiec), W. Jasiński, Pogodziński - Wichowski, Kozołubski.


I runda Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra - 09.09.2015:
Pogoń Świerzawa - Karkonosze Jelenia Góra 0:1
KS Łomnica - Lotnik Jeżów Sudecki 0:5
Czarni Przedwojów - Olimpia Kowary 2:8
Olimpia II Kamienna Góra - Włókniarz Chełmsko Śląskie 1:0
KS Stare Jaroszowice - BKS Bolesławiec 0:6
Piast Wykroty - Włókniarz Mirsk 2:0
WKS Żarki Średnie - Twardy Świętoszów 1:1, k. 4:3
Bielany Biedrzychowice - Olsza Olszyna 1:3
Zryw Bratków - Apis Jędrzychowice 3:5
LZS Łaziska - GKS Raciborowice 2:5
Cosmos Radzimów - Granica Bogatynia 5:1
Nysa Wolbronmek - Olimpia Kamienna Góra 0:6
Sudety Giebułtów - Czarni Lwówek Śląski 1:3
Stella Lubomierz - Nysa Zgorzelec 2:2, k. 3:0
LKS Kraśnik Dolny - GKS Warta Bolesławiecka 0:6

16.09.2015:
Woskar Szklarska Poręba - Piast Dziwiszów

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
II kolejka -
16/17.08.2025

Gryf Gryfów Śląski
1 - 2
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
III kolejka -
23/24.08.2025

MKS Włókniarz Mirsk
-
LZS Kościelnik
Puchar Polski
II runda Pucharu Polski DZPN
Podokręgu Jelenia Góra -
03.09.2025

MKS Włókniarz Mirsk
-
Chrobry Nowogrodziec
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
GKS Cement
2
6
2.
Włókniarz M.
2
6
3.
Chrobry
2
4
4.
Włókniarz L.
2
4
5.
KS
2
4
6.
LZS
2
3
7.
Hutnik
2
3
8.
Orzeł
2
3
9.
BKS
2
3
10.
Lechia
2
3
11.
Apis
2
3
12.
Nysa
2
2
13.
Victoria
2
1
14.
Olimpia
2
0
15.
GKS W.B.
2
0
16.
Gryf
2
0
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk