STRONA GŁÓWNA
13/07/2024 14:21   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2024/2025
- Strzelcy 2024/2025
- Terminarz i wyniki
- Tabela
JUNIORZY MŁODSI - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2024/2025
1.
-
-

-
XVI kolejka IV ligi dolnośląskiej - wiosna nasza !
Seniorzy
Pięknie zainaugurowali wiosnę tegorocznej jesieni piłkarze mirskiego Włókniarza, pewnie wygrywając z wyżej notowaną drużną z Kobierzyc. Goście choć z pewnością mocniejsi od nas piłkarsko to zaprezentowali się w Mirsku całkowicie przeciętnie, będąc wyróżniającymi się tylko w jednym elemencie, a mianowicie w dyskusjach z arbitrem po których łapali kartki. Nawiązując do minirelacji jaka pojawiła się na stronie GKS-u to należy sprostować, że Włókniarz pierwszą bramkę strzelił kiedy obie drużyny były na murawie w komplecie, natomiast dwie kolejne grając z przewagą jednego zawodnika. Dwie czerwone kartki dla zawodników z Kobierzyc miały miejsce w samej końcówce - w 86 i 90 minucie, a dodatkowo w 86 minucie z boiska wyleciał także nasz zawodnik, więc w żadnym momencie gry nie mieliśmy przewagi trzech graczy, co sugeruje wspomniana relacja, a stwierdzenia, że to właśnie dzięki takiej przewadze wygraliśmy są zwykłą manipulacją. No cóż, jeżeli na boisku nie potrafi się stworzyć praktycznie żadnej konkretnej sytuacji do strzelenia gola, a dodatkowo zawodnikom puszczają na boisku nerwy to najlepiej jest wszystko zwalić na sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób idealny dla miejscowych. W 4 minucie Szymon Kozołubski wykorzystał błąd Kornego, który podał mu piłkę pod nogi, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 14 minucie "błysnął" Flejterski, który za nieparlamentarne słownictwo pożegnał się z grą. Gra była całkiem ciekawa, goście choć piłkarsko lepsi nie potrafili sobie stworzyć okazji do zdobycia bramki, a Włókniarz schowany za podwójną gardą kontratakował. Do przerwy nic więcej nie udało się żadnej ze stron strzelić i miejscowi schodzili do szatni z minimalną przewagą.

Kilka chwil po wznowieniu gry włókniarze wykonywali rzut rożny, piłkę wrzuconą w pole karne uderzył Paweł Niemienionek, a Bartków tak niefortunnie interweniował, że skierował ją do własnej bramki. Przyjezdni starali się ratować sytuację wpuszczając rezerwy ale to Włókniarz ponownie uderzył. W 84 minucie indywidualną akcję przeprowadził Daniel Becker, który pięknie uderzył po długim rogu i stało się pewne, że gospodarze tego spotkania nie przegrają. W końcowych minutach kobierzyczanom zaczęły puszczać nerwy i najpierw w 86 minucie z boiska wylatuje Dudziak razem z zawodnikiem Włókniarza Adrianem Badurą, a w samej końcówce dwie żółte kartki w odstępie kilku sekund widzi Żak i on także maszeruje do szatni.        


WŁÓKNIARZ - STK GKS KOBIERZYCE  3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kozołubski (4), 2:0 - Bartków (48 - bramka samobójcza), 3:0 - Becker (84). Żółte kartki: Kozołubski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Badura oraz Wołczek, Żak. Czerwone kartki: Badura (86 - za dwie żółte) oraz Flejterski (14 - niesportowe zachowanie), Dudziak (86 - niesportowe zachowanie), Żak (90 - za dwie żółte) Sędziowali: Adam Żuk oraz Adam Tutka i Witold Kowalski. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Juźwik - Becker (87. Górny), P. Niemienionek, Badura, D. Grygiel - Wichowski (90. Krawiec), Kozołubski (75. Pogodziński).

STK GKS: Korny - Wołczek, Dudziak, Jurkowski, Zgoda (57. Żak) - Bartków, Flejterski, Ociesa (51. Sokołowski), Żbik (68. Rokicki) - Jamrozowicz (73. Błachut), Rybiński.


XVI kolejka IV ligi dolnośląskiej - 21.11.2015:
Granica Bogatynia - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:4
Olimpia Kowary - Bielawianka Bielawa 1:0
Włókniarz Mirsk - GKS Kobierzyce 3:0
Orkan Szczedrzykowice - Piast Nowa Ruda 3:0

22.11.2015:
AKS Strzegom - Polonia Trzebnica
Zjednoczeni Żarów - Lotnik Jeżów Sudecki
BKS Bolesławiec - Chrobry II Głogów
Pogoń Oleśnica - Sokół Wielka Lipa - 26.03.2016

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
XXX kolejka -
23.06.2024

MKS Włókniarz Mirsk
4 - 0
Olsza Olszyna
Następna kolejka
I kolejka -
17.08.2024

Włókniarz
-
Błękitni Studniska
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
Włókniarz
-
-
2.
Piast Z.
-
-
3.
Olsza
-
-
4.
Czarni
-
-
5.
Fatma
-
-
6.
Stella
-
-
7.
Cosmos
-
-
8.
Kwisa
-
-
9.
Błękitni
-
-
10.
Piast Cz.W.
-
-
11.
Korona
-
-
12.
Jaśnica
-
-
13.
Łużyce II
-
-
14.
WKS
-
-
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk