-

-

-

III kolejka klasy A - pewna wygrana z Chmielanką.
Włókniarz po wygranej w Pobiednej zmierzył się na własnym stadionie z Chmielanką Chmieleń. Pierwsza połowa to wyraźna dominacja Włókniarza. Już w 2 minucie bliski szczęścia był Pędzich, jednak minimalnie przestrzelił. 2 minuty później po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Czarka Leśniańskiego, ten zdecydował się na strzał, który obronił bramkarz gości. 11 minuta przyniosła nam prowadzenie. W. Tracz dobrym prostopadłym podaniem uruchomił Adama Tylusa, który minął bramkarza i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 5 minut później kopia akcji po bardzo dobrym zagraniu Gajewskiego znowu sam na sam z bramkarzem znalazł się Tylus, jednak tym razem górą był bramkarz Chmielanki. W 25 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adam Kowalski, piłka nabrała poślizgu na mokrej murawie, lecz bramkarz gości ponownie dobrze broni. W 30 minucie kolejna znakomita szansa Włókniarza, Morzecki po minięciu obrońcy wpadł w pole karne, jednak jego mocny strzał na rzut rożny sparował bramkarz. Zmarnowane szanse nie zraziły podopiecznych Adriana Badury, którzy konsekwentnie parli do przodu. Upór mirszczan przyniósł efekt w 33 minucie, gdy na zaskakujący strzał  z dystansu zdecydował Morzecki i zdobył przepiękną bramkę, trafiając w samo okienko bramki gości. Włókniarz poszedł za ciosem i tuż przed przerwą zdobył trzeciego gola. Indywidualną akcję przeprowadził Gajewski, w łatwy sposób minął obrońcę zagrał piłkę wzdłuż bramki, do której dopadł Drzymała i umieścił ją w siatce.

Druga połowa pomimo okazji nie przyniosła zmiany rezultatu. Najbliżej podwyższenia wyniku był Czyrko, jednak będąc w dogodnej sytuacji nieznacznie przestrzelił. W 82 minucie w poprzeczkę trafił Bielewski. W jednej z ostatnich akcji meczu piłkę w pole karne wrzucił Paweł Dam, ale zamykający akcję Szwałko uderzył obok bramki.

WŁÓKNIARZ - CHMIELANKA CHMIELEŃ  3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 - Tylus (9), 2:0 - B. Morzecki (34), 3:0 - Drzymała (40). Żółte kartki: Drzymała, C. Leśniański oraz Mrozowski, Nikitin. Czerwona kartka: Nikitin (78 - za dwie żółte). Sędziowali: Michał Horodyski oraz Bogdan Kowalski i Kacper Smalarz. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Żuk - Pędzich (85. Stettner), Badura, Kowalski, K. Tracz - Tylus (46. Czyrko), Drzymała (70. Bielewski), C. Leśniański, W. Tracz, Gajewski (61. Szwałko) - B. Morzecki (46. Dam).

CHMIELANKA: Andrzej Macias - Brodziński, Lachowicz, Szostak (55. Adam Macias), Nikitin - Mrozowski, Rebejko, Gałka, Gaweł (60. Ładziak) - Nawojczyk, Drożdżyński (46. Jasiński).