STRONA GŁÓWNA
14/07/2024 18:25   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2024/2025
- Strzelcy 2024/2025
- Terminarz i wyniki
- Tabela
JUNIORZY MŁODSI - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2024/2025
1.
-
-

-
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 201/2011.
Rozgrywki ligowe w jeleniogórskiej „okręgówce” już za nami czas więc na podsumowanie dokonań poszczególnych drużyn Włókniarza. Seniorzy zmagania rozpoczęli niezbyt udanie bo porażką w Kowarach z miejscową Olimpią 0:2. Później było już tylko lepiej: zwycięstwa u siebie z Woskarem Szklarska Poręba 3:0 i na wyjeździe z GKS-em Warta Bolesławiecka 2:1 pozwoliły początkowo na bezpiecznie usadowienie się w górnej części tabeli. Niestety, następnie przyszła porażka u siebie 1:2 z Granicą Bogatynia. Straty zostały częściowo odrobione wyjazdowym remisem 1:1 z głównym faworytem do awansu czyli Nysą Zgorzelec. Włókniarz złapał wiatr w żagle i pewnie wygrywał następne mecze: najpierw u siebie 2:0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, później na wyjeździe z derbach regionu z Gryfem Gryfów Śląski 4:2, ponownie na wyjeździe w Wojcieszowie z Orłem 3:1 i u siebie z GKS-em Raciborowice 2:0. Zadyszka przyszła dopiero w meczu wyjazdowym z Łużycami Lubań gdzie włókniarze zremisowali 1:1, a następnie przegrali dwa kolejne spotkania: na wyjeździe z Victorią Ruszów 1:3 i u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 0:3. Aby nie stracić kontaktu z czołówką ostatnie trzy mecze trzeba była wygrać i udało się to zrealizować. Po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 z Piastem Dziwiszów, przyszły dwie wygrane u siebie: z Olimpią Kamienna Góra 3:0 i na koniec ze Spartą Zebrzydowa 3:1.  Podsumowując, tak udanej rundy jesiennej seniorzy nie mieli od dobrych kilku sezonów. Rozgrywki zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając 29 punktów i mając stosunek bramkowy 28-17. Mając w pamięci fakt, że najlepsze wyniki seniorzy Włókniarza uzyskiwali w ostatnich latach w rundzie wiosennej  kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na co najmniej powtórzenie takiego stanu rzeczy.

Juniorzy Włókniarza w bieżących rozgrywkach reprezentowani byli tylko przez jedną drużynę, juniorów starszych. Po bardzo dobrym wyniku z ubiegłego sezonu – trzecie miejsce, aspiracje na pewno były równie wysokie, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że juniorska klasa okręgowa w tym sezonie jest mocna. Głównym faworytem do wygrania rozgrywek jest spadkowicz Karkonosze Jelenia Góra, a dodatkowo swoje aspiracje zgłaszają takie drużyny jak BKS Bolesławiec czy Granica Bogatynia. Pomimo to nasi juniorzy, którzy borykali się w czasie rundy z problemami kadrowymi osiągnęli całkiem przyzwoity wynik zajmując ostatecznie szóste miejsce i zdobywając 21 punktów, stosunek bramkowy 33-21. Wyniki jakie osiągali były następujące: na początek wyjazdowa wygrana z BKS-em Bolesławiec 1:0, następnie zwycięstwo u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 2:1, wyjazdowy remis 3:3 z Granica Bogatynia, remis u siebie 2:2 z Łużycami Lubań, wyjazdowa przegrana z Orlikami Węgliniec 2:4 , rekordowe zwycięstwo u siebie 9:1 z Piastem Zawidów, wyjazdowe remis 3:3 z Orłem Wojcieszów i zwycięstwo 2:1 z Victorią Ruszów, następnie kolejne dwa zwycięstwa: u siebie 6:2 z GKS-em Raciborowice, i na wyjeździe 3: z Włókniarzem Leśna, i na koniec dwie domowe porażki: 0:3 z Olimpią Kowary  i 0:1 z Karkonoszami Jelenia Góra.

Najsłabiej w rundzie jesiennej zaprezentowali się najmłodsi włókniarze. Młodzicy zajęli ósme miejsce, zdobywając 13 punktów przy bramkach 13-22. Trampkarze zajęli miejsce siódme, punkty – 13, bramki 24-32.  Wszystko jednak jeszcze przed nimi, po solidnie przepracowanej zimie mogą zdecydowanie poprawić swoje osiągnięcia. Wyniki osiągnięte przez najmłodszych piłkarzy wyglądały następująco: trampkarze – przegrana u siebie z Chrobrym Nowogrodziec 0:2, młodzicy wygrali 7:0 z Orłem Mysłakowice, następnie przyszła wyjazdowa przegrana z BKS-em Bolesławiec: trampkarze przegrali 0:8, a młodzicy 0:3. Własne boisko też nie zawsze było naszym atutem, w kolejnej kolejce obydwie drużyny solidarnie przegrały z Granicą Bogatynia: trampkarze 0:4, młodzicy 0:8. Kolejny wyjazd przyniósł połowiczny sukces, trampkarze wygrali z Orlikami Węgliniec 8:0, niestety młodzicy przegrali 0:2. Własne boisko okazało się w końcu szczęśliwe dla trampkarzy, którzy zwyciężyli 9:2 UKS Gryfów Śląski. Ich młodsi koledzy ponieśli z tym przeciwnikiem porażkę 0:3. Na wyjeździe z KKS-em Jelenia Góra zyskali tylko młodzicy, którzy zremisowali 3:3, trampkarze przegrali 0:6. Wreszcie przyszły dwa zwycięstwa, u siebie trampkarze zwyciężyli 2:0 Łużyce Lubań, młodzicy pokonali rywali 5:2. Kolejny mecz u siebie i kolejne zwycięstwo młodzików wygrywających z Chrobrym Nowogrodziec 2:0 i niestety przegrana trampkarzy 0:2. Następnie dwie wyjazdowe porażki z Nysą Zgorzelec: trampkarze przegrali 0:4, a młodzicy minimalnie 2:3. W ostatnim meczy na własnym boisku trampkarze zremisowali z Chojnikiem Jelenia Góra 2:2, młodzicy przegrali 0:2. Na sam koniec przyszły zwycięstwa w wyjazdowym meczy z Bobrem Marciszów: trampkarze zwyciężyli 3:2, młodzicy 3:0.

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
XXX kolejka -
23.06.2024

MKS Włókniarz Mirsk
4 - 0
Olsza Olszyna
Następna kolejka
I kolejka -
17.08.2024

Włókniarz
-
Błękitni Studniska
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
Włókniarz
-
-
2.
Piast Z.
-
-
3.
Olsza
-
-
4.
Czarni
-
-
5.
Fatma
-
-
6.
Stella
-
-
7.
Cosmos
-
-
8.
Kwisa
-
-
9.
Błękitni
-
-
10.
Piast Cz.W.
-
-
11.
Korona
-
-
12.
Jaśnica
-
-
13.
Łużyce II
-
-
14.
WKS
-
-
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk