STRONA GŁÓWNA
04/10/2023 02:21   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2023/2024
- Strzelcy 2023/2024
- Terminarz i wyniki
- Tabela
JUNIORZY MŁODSI - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2023/2024
1.
Adrian
Talarski

6 bramek
2.
Igor
Dąbek

4 bramki
3.
Dawid
Grygiel

2 bramki
-
Adrian
Tomczak

2 bramki
5.
Adam
Swarzyński

1 bramka
-
Wiktor
Tracz

1 bramka
-
Mariusz
Chlabicz

1 bramka
-
Przemysław
Bielewski

1 bramka
-
Bartosz
Morzecki

1 bramka
-
Kacper
Tracz

1 bramka
-
Adam
Tylus

1 bramka
XIX kolejka klasy okręgowej - porażka w Lubaniu.
Seniorzy
Spotkanie w Lubaniu było ciekawym widowiskiem. Na boisku żadna ze stron nie odpuszczała przez pełne 90 minut. Mecz doskonale mógł się rozpocząć dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji Majka wpadł z piłką w pole karne, odegrał do Kusiaka, ale ten atakowany przez obrońców uderzył nad poprzeczką. Później Fościak obronił uderzenie Majki z rzutu wolnego. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Mirszczanie dość często gościli pod bramką Łużyc, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Pierwszego gola kibice w Lubaniu oglądali w 26. min. Wówczas po zagraniu ręką przez Badurę tuż przed polem karnym z rzutu wolnego tuż przy słupku piłkę ulokował w siatce Modzelewski. W odpowiedzi w 38. min zza pola karnego tuż nad poprzeczką uderzył Chlabicz. W 40. min gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z rzutu wolnego z głębi pola piłkę w pole karne wstrzelił Modzelewski, do piłki w zamieszaniu dopadł Kusiak, ale został powstrzymany przez Fościaka. Następnie piłka spadła pod nogi Bojdzińskiego i po chwili ugrzęzła w siatce. Goście po przerwie nie zamierzali się poddawać. W 68. min piłkę pod poprzeczkę wpakował rezerwowy Jasiński. Stracony gol pozytywnie podziałał na miejscowych, którzy w ciągu minuty zdobyli dwa gole. Najpierw w 72. min po dośrodkowaniu Majki z rzutu rożnego strzałem głową na 3:1 podwyższył Fereniec. Po chwili fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Włókniarza, któremu piłka wyślizgnęła się z rękawic i spadła pod nogi Majki. Ten tylko dopełnił formalności. W 80. min rozmiary porażki gości zmniejszył Bartek Morzecki.


                     galeria meczowa autorstwa Grzegorza Bereziuka


ŁUŻYCE - WŁÓKNIARZ  4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Modzelewski (26), 2:0 - Bojdziński (41), 2:1 - W. Jasiński (68), 3:1 - Fereniec (72), 4:1 - Majka (73), 4:2 - B. Morzecki (80). Żółte kartki: Czuchryta oraz W. Jasiński. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 100.

Łużyce: Janczyk – Malinowski, Andruchów, Czuchryta (63. Fereniec), Lużyński, Modzelewski - Jakimowicz, Gawroniuk (86. Burzyński), Bojdziński (80 Misiurek) - Kusiak (90. Szymański), Majka.

Włókniarz: Fościak – Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (84 Supel), - Sz. Morzecki (90. Śliwiński), Chlabicz, Badura (55. B. Morzecki), Paweł Juźwik (46. W. Jasiński) - Wichowski, Faściszewski.


                                                                           Grzegorz Bereziuk
                                                                           Słowo Sportowe


XIX kolejka ligi okręgowej - 07.04.2012:

Piast Dziwiszów - Czarni Lwówek Śląski 0:2

Victoria Ruszów - GKS Warta Bolesławiecka 1:2
Lotnik Jeżów Sudecki - BKS Bolesławiec 3:0
Łużyce Lubań - Włókniarz Mirsk 4:2
Olimpia Kamienna Góra - GKS Raciborowice 3:1
Leśnik Osiecznica - Pagaz Krzeszów 1:2
Piast Wykroty - Olsza Olszyna 1:1
Olimpia Kowary - Orzeł Wojcieszów
8:1

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
VIII kolejka -
30.09/01.10.2023

MKS Włókniarz Mirsk
1 - 2
Kwisa Świeradów-Zdrój
Następna kolejka
IX kolejka -
07/08.10.2023

Granica Miłoszów
-
MKS Włókniarz Mirsk
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
LZS
8
22
2.
Kwisa
8
19
3.
Olsza
8
19
4.
Włókniarz
8
18
5.
Stella
8
16
6.
Fatma
8
15
7.
Cosmos
8
15
8.
Piast Z.
8
13
9.
Piast Cz.W.
8
12
10.
Jaśnica
8
10
11.
Orzeł
8
7
12.
Korona
8
6
13.
Chmielanka
8
4
14.
WKS
8
4
15.
Granica
8
3
16.
Błękitni
8
2
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
DZPR Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk