STRONA GŁÓWNA
24/09/2023 08:39   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2023/2024
- Strzelcy 2023/2024
- Terminarz i wyniki
- Tabela
JUNIORZY MŁODSI - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2023/2024
1.
Adrian
Talarski

6 bramek
2.
Igor
Dąbek

4 bramki
3.
Dawid
Grygiel

2 bramki
-
Adrian
Tomczak

2 bramki
5.
Adam
Swarzyński

1 bramka
-
Wiktor
Tracz

1 bramka
-
Mariusz
Chlabicz

1 bramka
-
Przemysław
Bielewski

1 bramka
Wspomnienie o Włodzimierzu Witkowskim.

Pan Włodzimierz odszedł.


1 listopada to dzień dla nas szczególny. Wspominamy i odwiedzamy groby naszych najbliższych. Gdy jednoczyliśmy się tak we wspomnieniach, przed ranem odszedł od nas Pan Włodziu Witkowski. Odszedł dość niespodziewanie, bez pożegnania i napewno zbyt wcześnie.

Pan Włodzimierz był osobą znaną przynajmniej dwóm pokoleniom mirszczan. Jako wieloletni pracownik Giebułtowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego zyskał sobie sympatię chyba wszystkich współpracowników i licznych znajomych, bo Pan Włodziu (tak Go powszechnie nazywano) należał do tych osób, które się po prostu lubi od pierwszego spotkania. Oddawał się także licznym zajęciom społecznym – wszędzie budząc szacunek. Swym przyjaznym nastawieniem, życzliwością i uśmiechem zyskiwał sobie szerokie grono przyjaciół.

Ale pan Włodziu najbardziej znany był jako piłkarz mirskiego Włókniarza. Jego kariera piłkarska przypadła na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Były to czasy, gdy A-klasowy Włókniarz (odpowiednik dzisiejszej okręgówki, a może nawet IV ligi) wygrywał mecze z drużynami Legnicy, Jeleniej Góry, Polkowic, Lubina czy też Wałbrzycha i Świebodzic. Gdy powołano Pana Włodzia do wojska paradoksalnie Jego kariera nabrała rozpędu, ponieważ trafił do III Ligowej wówczas Lechii Gdańsk, a o zwycięstwach i strzelonych przez Pana Włodzia bramkach donosiła ogólnopolska prasa sportowa. Wracając ponownie do Włókniarza był już w pełni ułożonym piłkarzem. Koledzy powierzyli Mu na wiele lat funkcję kapitana zespołu. Bez przesady był idolem kibiców mirskiej drużyny oraz piłkarzy zespołów trampkarzy i juniorów.


Na początku lat siedemdziesiątych swe doświadczenia piłkarskie wykorzystywał w pracy trenerskiej z młodzieżą. Byłem jednym z Jego wychowanków, gdy z juniorami awansowaliśmy po raz pierwszy do Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Potrafił nauczyć nas grać w piłkę – wielu Jego wychowanków trafiło później do seniorskiej drużyny Włókniarza.

W ostatnich latach Pan Włodziu walczył z przewlekłą chorobą. Mimo cierpienia w kontaktach wciąż ujmował swą życzliwością i pogodą ducha. I takim Go zapamiętajmy.

Bolesław Faściszewski

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
VI kolejka -
16/17.09.2023

Fatma Pobiedna
0 - 1
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
VII kolejka -
23/24.08.2023

MKS Włókniarz Mirsk
-
Jaśnica Opolno Zdrój
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
LZS
6
16
2.
Cosmos
6
15
3.
Włókniarz
6
15
4.
Kwisa
6
13
5.
Olsza
6
13
6.
Fatma
6
12
7.
Stella
6
10
8.
Jaśnica
6
10
9.
Piast Cz.W.
6
9
10.
Piast Z.
6
7
11.
Korona
6
6
12.
Orzeł
6
4
13.
WKS
6
4
14.
Błękitni
6
2
15.
Chmielanka
6
1
16.
Granica
6
0
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
DZPR Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk