-

-

-

IV kolejka klasy okręgowej - zimny prysznic od lidera.
Wielki kubeł ziemnej wody dostali dzisiaj na swoje głowy piłkarze Włókniarza, którzy zmierzyli się z drużyną lidera Victorii Ruszów. Drużyna gości to beniaminek klasy okręgowej, który nadzwyczaj dobrze radzi sobie w wyższej  rozgrywkowej. Niestety przekonaliśmy się dzisiaj o tym naocznie. W pierwszej połowie nic nie wskazywało na końcowy pogrom, Włókniarz miał przewagę w polu, brakowało niestety wykończenia akcji. Goście nastawili się na grę z kontry i mieli swoje okazje do zdobycia bramki. W 8 minucie Leśniański mocnym strzałem po ziemi z szesnastu metrów przetestował golkipera przyjezdnych. Dokładnie dwadzieścia minut później strzał Gajewskiego odbił bramkarz, a zmierzającą do pustej bramki piłkę zdołał wybić jeden z obrońców. W 37 minucie dwoma udanymi interwencjami wykazał się Rosiak, broniąc kolejne strzały napastników Victorii.

Po przerwie role się odwróciły. To goście przejęli incjatywę, a Włókniarz jakby nie wytrzymał kondycyjnie trudów spotkania. Kompletnie niewidoczna była u nas środkowa linia, napastnicy byli zupełnie odcięci od podań. W 64 minucie wprowadzony po przerwie Stelwach zaskoczył nie najlepiej ustawionego Rosiaka i wrzucił mu piłkę "za kołnierz". Kilka minut później Dariusz Łojko po indywidualnej akcji podwyższył ładnym strzałem na 2:0 dla Victorii. Bramka na 3:0 dla gości to "stadiony świata". W środku boiska piłkę przejął Paszek, podciągnął z nią kilka metrów i z 25 metrów potężnie uderzył. Futbolówki nie zdołał wybić głową Niemienionek, a ta kompletnie zaskoczyła Rosiaka i odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mścichowski.  Na podsumowanie wystarczy powiedzieć, że nie było w ogóle widać tego osłabienia.

WŁÓKNIARZ - VICTORIA 0:3 (0:3)

Bramki:
0:1 - Stelwach (64), 0:2 - D. Łojko (70), 0:3 - Paszek (75). Żółte kartki: Gajewski, Majer, Rosiak oraz Mścichowski, Adamiak. Czerwona kartka: Mścichowski (80 - druga żółta). Sędziował: Kamil Muniak. Widzów: 250.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Leśniański (83. Kreis), Dołęga - Faściszewski (46. Dubiel), Gajewski, Kowalski, Krawczyk I (83. Krawczyk II) - B. Morzecki, Majer.

Victoria: Fidali - Mścichowski, Szczęsny, Tymiński, A. Majchrzak (46. M. Łojko - 89. Bochenek) - Korleniowski, Grzelakowski, Paszek, Marciniak (85. Lewkowski) - Adamiak (46. Stelwach), D. Łojko.

Orzeł Lubawka – Olsza Olszyna 2:1

Zapowiedź IV kolejki klasy okręgowej - 29/30.08.2009.
Przed nami IV kolejka "okręgówki", a zaraz po niej prawdziwy maraton piłkarski. Po sobotnim meczu następną kolejkę zaplanowano na środę, a później ponownie  w sobotę i niedzielę piłkarze wybiegną na boiska. Rozgrywanie meczy co trzy dni spowodowane jest zwiększoną ilością drużyn uczestniczących w rozgrywkach. W sobotnie popołudnie do Mirska przyjeżdża aktualny i niespodziewany lider rozgrywek, Victoria Ruszów. Drużyna naszego przeciwnika jest beniaminkiem klasy okręgowej, a w dotychczasowych spotkaniach zgromadziła na koncie 7 punktów wygrywając u siebie z Orłem Lubawka i na wyjeźdie z Jawą Otok oraz remisując na własnym obiekcie z Piastem Zawidów. Włókniarz będzie miał więc okazję do zweryfikowania umiejętności drużyny przyjezdnej, ewentualna wygrana pozwoli na znaczne zbliżenie się do ścisłej czołówki rozgrywek. Początek meczu o godzinie 17.00 - Zapraszamy.

Kolejne sparingi juniorów.
We wtorek i środę dwa sparingi rozegrali juniorzy Włókniarza Mirsk. Oto ich wyniki:

Bramki: Swarzyński-3, Gzik-2, Sidorski-2, Skórka, Rowiński
Losowanie par II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego.
W siedzibie jelniogorskiego OZPN-u rozlosowano pary II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego. Los skojarzył nas z sąsiadem z "okręgówki", Granicą Bogatynia. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie w Mirsku, w środę, 9 września o godzinie 17.00. Pozostałe mecze także rozegrane zostaną w tym terminie.

Turniej "Orlik Cup".
21 i 22 sierpnia trampkarze i młodzicy wystąpili w turnieju "Orlik Cup" odbywającym się w Gryfowie Śląskim. Turniej był rozgrywany na sztucznej murawie. Trampkarze zajęli piąte miejsce a poniżej wszystkie wyniki.

bramki: Patryk Piekarz, Paweł Niemienionek

Młodzicy zakończyli swój turniej na czwartej lokacie.

Sparingi juniorów.
W czwartek i piątek dwa sparingi rozegrali juniorzy Włókniarza. W pierwszym z nich przegrali 2:0 w Złotoryi z Górnikiem, złożonym z zawodników drugiej drużyny i oraz juniorów występujących w LDJ. W piątek natomiast rozgromili Gryfa Gryfów Śląski 10:0.

Górnik Złotoryja - Włókniarz Mirsk 2:0

Włókniarz Mirsk - Gryf Gryfów Śląski 10:0

Bramki: Dawid Grygiel - 3, Szatanik, Swarzyński, Talarski, Niemienionek, Lennik, Zieliński, Kamil Górny

Szymon Jaworski
II kolejka klasy okręgowej - remis Włókniarza w Lubawce.
W II kolejce klasy okręgowej Włókniarz udał się na mecz do Lubawki, aby tam zmierzyć się z miejscowym Orłem. Gospodarze tego pojedynku utrzymanie w lidze zapewnili sobie przy "zielonym stoliku", a mecz z Włókniarzem był dla nich pierwszą ligową potyczką. Nasi zawodnicy po wygranej na własnym boisku z Jawą Otok liczyli na kolejne zwycięstwo. Włókniarze mecz rozpoczęli lepiej niż miejscowi, jednak strzały Kowalskiego, Morzeckiego i Faściszewskiego nie znalazły drogi do bramki aż do 30 minuty spotkania. Wtedy to Dubiel wyłożył piłkę jak na tacy Morzeckiemu, a ten strzałem w boczną siatkę bramki gospodarzy otworzył wynik spotkania. Kilka minut później powinno być już 2:0. Dośrodkowanie Dubiela i strzał Dołęgi głową minimalnie mija bramkę Orła. Do przerwy wynik już się nie zmienił i było 1:0 dla gości.

Po przerwie w ciągu 10 minut Włókniarz powinien rozstrzygnąć losy meczu. Najpierw potężna "bomba" Kowalskiego zatrzymała się na poprzeczce, potem dwukrotnie Faściszewski miał doskonałe okazje, ale przegrał pojedynki z bramkarzem gospodarzy. W 60 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Morzecki, którego zastąpił Majer, który mógł mieć prawdziwe "wejście smoka". Otrzymał kapitalne podanie od Gajewskiego, jednak w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili został zablokowany. Niespodziewanie w 70 minucie było 1:1. Pierwsza groźniejsza akcja Orła, zamieszanie po rzucie rożnym i Ciuba strzałem lewą nogą wyrównuje stan meczu. Potem jeszcze dobrą okazję miał Krawczyk II, jednak jego strzał głową minął bramkę Orła. Orzeł miał swoje okazje, a po jednej z nich Niemienionek wybił głową piłkę zmierzającą do bramki. Wynik utrzymał się do końca i Włókniarz wywiózł z Lubawki jeden punkt.

ORZEŁ - WŁÓKNIARZ 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - B. Morzecki (30), 1:1 - Ciuba (70).

Orzeł: Gruszka - Błaszczak (Damasiewicz), Chudzik, Rzeczycki, Kulsza -  Piętoń (Gucwa), Poręba (Cieślak), T. Sobota, Gryka - Adamowicz, Skrzypczak.

Włókniarz: Rosiak - Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Dołęga, Leśniański - Kowalski, Gajewski, Krawczyk II, Faściszewski (Krawczyk I) - Morzecki (Majer), Dubiel (Supel)

Orzeł Lubawka – Włókniarz Mirsk 1:1

I kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana na początek.
Sezon 2009/2010 mirski Włókniarz zainaugurował u siebie meczem z beniaminkiem, Jawą Otok. W składzie gości anonsowanych było wielu doświadczonych graczy znanych z występów w innych ekipach "okręgówki" jak chociażby Mankiewicz z Łużyc Lubań czy Ćwiak i Pold z GKS-u Raciborowice. Pierwszą połowę można niestety skwitować tylko stwierdzeniem, że się odbyła i tyle. Niewiele ciekawego się w niej działo, może poza interwencją Rosiaka z 16 minuty po strzale z rzutu wolnego. Włókniarz posiadał zdecydowaną przewagę ale niewiele z niej wynikało. Dopiero po przerwie otworzył się worek z bramkami.

W 49 minucie ładnie z dystansu uderzył Gajewski ale piłka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką. W 54 minucie w swoim stylu lewą nogą z linii pola karnego uderzył Dubiel. Piłka mimo interwencji bramkarza wpadła tuż przy słupku i wynik został otworzony. Minutę później groźnie w wolnego uderzał Majer, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Kilka minut później było już 2:0. Morzecki po solowej akcji i minięciu kilku przeciwników strzałem z najbliższej odległości ulokował piłkę w bramce. Niespodziewanie w 70 minucie gola strzelili goście. Błąd popełnił Rosiak, który niepotrzebnie wyszedł na 16 metr, zauważył to Kuźnik i pewnym lobem zdobył bramkę kontaktową. W 83 minucie sam na sam z bramkarzem Jawy wychodził Morzecki, tuż przed linią pola karnego został podcięty przez Mankiewicza, który otrzymał czerwoną kartkę. Goście grając w osłabieniu szybko stracili kolejnego gola. Już minutę później po akcji Gajewskiego i zgraniu głową piłki przez Leśniańskiego, futbolówkę z kilku metrów wpakował do bramki Dołęga. Niestety, po czterech minutach kolejny błąd popełnił Rosiak, po raz kolejny niepotrzebnie wychodząc z bramki. Ubiegł go ponownie Kuźnik, strzelając gola głową. Gospodarze na szczęście nie pozostali długo dłużni, już dwie minuty później swoją drugą bramkę zdobył Morzecki, a definitywnie gości dobił Kowalski, strzelając gola po zespołowej akcji.

WŁÓKNIARZ - JAWA 5:2 (0:0)

Bramki:
1:0 - Dubiel (54), 2:0 - B. Morzecki (61), 2:1 - Kuźnik (70), 3:1 - Dołęga (83), 3:2 - Kuźnik (87), 4:2 - B. Morzecki (89), 5:2 - Kowalski (90). Żółta kartka: Gajewski. Czerwona kartka: Mankiewicz (83 - akcja ratunkowa). Sędziował: Mariusz Czechowski. Widzów: 250.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Leśniański, Dołęga - Majer (62. Badura), Gajewski, Kowalski, Krawczyk II (62. Faściszewski) - B. Morzecki, Dubiel (55. Krawczyk I).

Jawa: Zioła - Ćwiak, Mankiewicz, Zaraziński, Pold - Matejewicz, Stępak, Jazłowiecki (62. Cebrowski), Dul - Kuźnik, Sobczyszyn.

I kolejka klasy okręgowej - zapowiedź.
W sobotę 15 sierpnia zainaugurowana zostanie I kolejka jeleniogórskiej "okręgówki" w sezonie 2009/2010. Będzie to sezon szczególny z kilku powodów. Po raz pierwszy w rozgrywkach wystąpi nie jak zwykle 16, a 17 drużyn. Jest to spowodowane faktem dokoptowania do zespołów występujących w klasie "O" drużyn Jawy Otok, Woskaru Szklarska Poręba i Orła Lubawka. Jawa skorzystała z niespodziewanej promocji do IV ligi Chrobrego Nowogrodziec, a Woskar na rezygnacji Pogoni Markocice z występów w klasie okręgowej. Orzeł Lubawka pozostał w "okręgówce"  dzięki decyzji, a raczej braku jednoznacznej decyzji w sprawie walkowera za mecz z Gryfem Gryfów Śląski z ubiegłego sezonu. Tym samym odpadł murowany faworyt do awansu w tym sezonie, wspomniany wcześniej Chrobry Nowogrodziec. Teoretycznie za takiego może uchodzić spadkowicz Olimpia Kamienna Góra ale czy tak będzie rzeczywiście, czas pokaże. Rozgrywki powinny być bardzo wyrównane, za pretendentów do awansu uchodzić zapewne będą oprócz Olimpii zespoły Nysy Zgorzelec i Czarnych Lwówek Śląski.

Gdzie w tym zestawieniu znajduje się Włókniarz ? Zespół w poprzednich rozgrywkach zgrał się i w przedsezonowych meczach zaprezentował się całkiem poprawnie. Dobrze wypadła też próba generalna przed sezonem, czyli mecz pucharowy ze Skalnikiem Rębiszów wygrany 3:0. W ostatnich dwóch sezonach zajmowaliśmy 6 pozycję, czas więc na krok do przodu. Niestety od jakiegoś czasu podstawowym problemem naszej drużyny jest obsada newralgicznej pozycji jaką jest pozycja bramkarza. Przed bieżącym sezonem czyniono starania o pozyskanie doświadczonego zawodnika, niestety bezowocnie. Pozostaje nam opierać się na tych graczach, których mamy.  Szymon Jaworski będzie miał nawał obowiązków związanych z grą w juniorach występujących po awansie w klasie okręgowej,  a dodatkowo musi być gotowy do gry w seniorach. Jak na tak młodego zawodnika może to być o wiele za dużo. Wojtek Rosiak pomimo, że warunki ma znakomite to brakuje mu doświadczenia i ogrania. Te rzeczy przyjdą w trakcie sezonu ale w międzyczasie może okazać się, że nie będzie już o co walczyć.

Wracając do I kolejki to podejmujemy w Mirsku beniaminka Jawę Otok. Drużyna przeciwnika opiera się na wiekowych zawodnikach, którzy maja za  sobą ciekawą przeszłość piłkarską. Pomimo to jesteśmy murowanym faworytem. Aby to udokumentować musimy po prostu pewnie i wysoko wygrać. Jak będzie w praktyce przekonamy się 15 sierpnia, w sobotę o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Pauza: Orzeł Lubawka.

I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogorskiego - wygrana Włókniarza w Rębiszowie.
Puchar Polski
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego Włókniarzowi przyszło się zmierzyć z sąsiadem zza miedzy, Skalnikiem Rębiszów. Mirska drużyna mecze pucharowe wspomina raczej niespecjalnie dobrze, zazwyczaj szybko odpadaliśmy i to zazwyczaj z niżej notowanymi rywalami. Tym razem było inaczej. Jako, że już za klika dni rusza jeleniogórska "okręgówka" trener Sapiński wystawił teoretycznie najmocniejszą jedenastkę chcąc wyraźnie przetrzeć zespół przed ligą w meczu o stawkę.

Pierwsza połowa to wyraźna dominacja Włókniarza, aczkolwiek bramka padła po samobójczym strzale, a raczej dobitce Wolniaka w końcówce pierwszej połowy. Całą akcję zapoczątkował Kowalski, który wyszedł na czystą pozycję i podciął piłkę nad bramkarzem, a tą z linii bramkowej do własnej bramki wbił zawodnik Skalnika.

Po przerwie po faula Rosiaka zespół gospodarzy miał rzut karny, jednak golkiper gości zrehabilitował się za swój błąd pewnie broniąc jedenastkę. W 59 minucie po składnej akcji całego zespołu Kowalski mocnym strzałem z kilkunastu metrów podwyższył wynik. Później był jeszcze dobry strzał Oniszczuka głową, sparowany przez bramkarza na rzut rożny i  minimalnie chybione uderzenie Morzeckiego. W końcówce meczu gospodarze mieli kolejny rzut karny ponownie obroniony przez Rosiaka. Miejscowych całkowicie dobił Gajewski, finalizując zespołową akcję na trzy minuty przed końcem spotkania.

SKALNIK - WŁÓKNIARZ 0:3 (0:1)

Bramki:
0:1 - Wolniak /bramka samobójcza/ - 43 minuta, 0:2 - Kowalski - 59 minuta, 0:3 - Gajewski - 82 minuta. Żółte kartki: Grynienko, Cybulski oraz Leśniański, Gajewski. Sędziował: Kamil Wieliczko. Widzów: 50.

Skalnik: Kaniuk - Grynienko, Różnicki, Wolniak, Sadocha - Szczoczarz, Cybulski, Oniszczuk, Kondratowicz - Tarłowski, Morański.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel (46. Kreis), Niemienionek, Leśniański (64. Badura), Dołęga - Majer, Gajewski, Kowalski, Krawczyk I (46. Faściszewski) - B. Morzecki, Dubiel.