I runda Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra - ofensywy brak.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 10/09/2015 07:37
Bardzo szybko swoją przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski zakończył mirski Włókniarz, bowiem już w I rundzie uległ jednej z czołowych ekip jeleniogórskiej okręgówki, Piastowi Wykroty. Gospodarze wyszli na spotkanie chyba w swoim optymalnym składzie, chcą zapewne zaprezentować się na tle Włókniarza jak najlepiej, natomiast mirszczanie przyjechali do Wykrot bez kilku podstawowych zawodników i niestety ten fakt wpłynął na jakość ich gry. Piast wygrał jak najbardziej zasłużenie, będąc w przekroju całego meczu drużyną lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą. Dobrej postawie Rafała Fościaka włókniarze zawdzięczają to, że wynik zamknął się na 2:0...

Rozszerzona zawartość newsa

W pierwszej połowie nie padły bramki dla żadnej ze stron, najlepszą sytuację w 17 minucie miał Roman, który uderzając z rzutu wolnego praktycznie z linii pola karnego trafił piłką w poprzeczkę. Włókniarz kilka minut później próbował odgryźć się akcją Szymona Kozołubskiego ale piłkę po jego strzale pewnie złapał Purta. Piast miał przewagę w środkowej strefie boiska, ale mirszczanie skutecznie, a czasami szczęśliwie się bronili, starając się wyprowadzać kontry ale tego dnia piłka wyjątkowo nie słuchała naszych zawodników.

W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie, Piast przeważał w środku boiska, a Włókniarz próbował kontrować. Niestety w 73 minucie dośrodkowanie skutecznie zamknął Urbaniak i głową skierował piłkę do siatki. Włókniarz zerwał się chwilowo do ataku ale pomysłu starczyło na kilka akcji, w dodatku nieskutecznych. W końcówce ładnym strzałem z dystansu popisał się Roman i wynik brzmiał 2:0. Już w doliczonym czasie gry Rafał Fościak skuteczną interwencją zapobiegł utracie kolejnej bramki, kiedy to obronił strzał Urbaniaka.

PIAST WYKROTY - WŁÓKNIARZ  2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Urbaniak (73), 2:0 - Roman (89). Żółte kartki: W. Jasiński, Ł. Niemienionek, Becker. Sędziowali: Waldemar Socha oraz Andrzej Socha i Piotr Nowicki. Widzów: 50.

PIAST: Purta - Prażmowski (65. Drozd), Silva Araujo, Pacan, Jagodziński - Mielnik, Kret, Roman, Turko - Kurek (80. Gola), Paruch (60. Urbaniak).

WŁÓKNIARZ: Fościak - Becker, Dasiak, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Górny, Badura (69. Krawiec), W. Jasiński, Pogodziński - Wichowski, Kozołubski.