VII kolejka IV ligi dolnośląskiej - ponownie bez punktów i bramek.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 20/09/2015 10:53
Czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach odnieśli piłkarze Granicy Bogatynia. Dzisiaj podopieczni trenera Ireneusza Słomiaka zasłużenie pokonali w Mirsku miejscowego Włókniarza 2:0. Lepszego początku spotkania goście nie mogli sobie wymarzyć. W 3 minucie piłką z autu w pole karne gospodarzy wrzucił Sebastian Mikulski, tam Dawid Więckiewicz zgrał ją głową do Dawida Słomiaka, który - również głowa - z pięciu metrów dopełnił formalności. Kolejne minuty nieco uśpiły dwie setki mirskich kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, częściej operowali piłką bogatynianie i to oni sprawiali wrażenie zespołu groźniejszego. W 30 minucie Granica przeprowadziła niezłą kontrę, w jej efekcie w pole karne Włókniarza wpadł Więckiewicz, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Jakub Dasiak. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1...

galeria meczowa


Rozszerzona zawartość newsa
Czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach odnieśli piłkarze Granicy Bogatynia. Dzisiaj podopieczni trenera Ireneusza Słomiaka zasłużenie pokonali w Mirsku miejscowego Włókniarza 2:0. Lepszego początku spotkania goście nie mogli sobie wymarzyć. W 3 minucie piłką z autu w pole karne gospodarzy wrzucił Sebastian Mikulski, tam Dawid Więckiewicz zgrał ją głową do Dawida Słomiaka, który - również głowa - z pięciu metrów dopełnił formalności. Kolejne minuty nieco uśpiły dwie setki mirskich kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, częściej operowali piłką bogatynianie i to oni sprawiali wrażenie zespołu groźniejszego. W 30 minucie Granica przeprowadziła niezłą kontrę, w jej efekcie w pole karne Włókniarza wpadł Więckiewicz, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Jakub Dasiak. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście kontrolowali grę, a miejscowi nie mieli pomysłu na dobranie się im do skóry. W 62 minucie Więckiewicz otrzymał dobre podanie od Słomiaka, nie zdołał jednak oddać strzału, gdyż został wzięty w kleszcze przez Dasiaka i Piotra Grygiela, a ponieważ działo się to w polu karnym sędzia Kamil Wieliczko bez wahania wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Jewgen Sawczuk. Końcówka meczu to próby odwrócenia jego przebiegu przez mirszczan. Zawodnicy Włókniarza przesunęli ciężar gry na połowę rywali, jednak nie przełożyło się to na okazje bramkowe. W zasadzie tylko jedna akcja zapachniała golem, ale główka Jarosława Wichowskiego po centrze Piotra Grygiela minęła słupek bramki Granicy. Trzy minuty przed końcem Sawczuk huknął z 20 metrów. Nie zaskoczyło to Rafała Fościaka, który efektowną paradą uratował swój zespół przed utratą trzeciego gola.

                                                                                           źródło:
                                                                                           Piotr Kuban
                                                                                           www.jg24.pl

WŁÓKNIARZ - GRANICA BOGATYNIA  0:2 (0:1)


Bramki: 0:1  - Słomiak (5), 0:2 - Sawczuk (62 - rzut karny). Żółte kartki: Badura, Dasiak oraz Augustyn, Mikulski, Mokijewski, Więckiewicz. Sędziowali: Kamil Wieliczko oraz Mateusz Gałuszka i Dawid Maryszczak. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Becker, Dasiak, Ł. Niemienionek, Juźwik (46. P. Grygiel) - Przybyło (46. D. Grygiel), Badura, W. Jasiński (57. Kozołubski), Kowalski, J. Jasiński - Wichowski.

GRANICA: Gawlik - Fularz, Mikulski, Sawczuk, Sochacki (78. Gmyrek) - Kostrzewa, Augustyn, Mokijewski (58. Iwanicki), Słomiak (70. Pietkiewicz) - Szydło, Więckiewicz.


galeria meczowa


VII kolejka IV ligi dolnośląskiej - 19.09.2015:
Olimpia Kowary - Orkan Szczedrzykowice 0:0
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Piast Nowa Ruda 3:0
GKS Kobierzyce - Chrobry II Głogów 5:2
Polonia Trzebnica - Lotnik Jeżów Sudecki 3:0
Bielawianka Bielawa - BKS Bolesławiec 4:1
Włókniarz Mirsk - Granica Bogatynia 0:2

20.09.2015:
Zjednoczeni Żarów 1 - 3 Pogoń Oleśnica
AKS Strzegom 0 - 2 Sokół Wielka Lipa