IV Noworoczny Turniej Futsalu IZERY CUP - Mirsk 10.01.2016.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 11/01/2016 08:08
IVIzeryw.jpg

Tradycyjnie już, wraz z początkiem stycznia w Mirsku, na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się turniej futsalu IZERY CUP. W 2016 roku była to już IV edycja rozgrywek halowych, które na dobre wpisały się dla wielu drużyn jako inauguracja przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem w turnieju uczestniczyło 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy, w których każdy zagrał z każdym, a dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Tytułu broniła drużyna Granicy Bogatynia, która i tym razem miała spore szanse na powtórzenie sukcesu sprzed roku, ale po kolei...

galeria turniejowa


Rozszerzona zawartość newsa
IVIzeryw.jpg

Tradycyjnie już, wraz z początkiem stycznia w Mirsku, na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się turniej futsalu IZERY CUP. W 2016 roku była to już IV edycja rozgrywek halowych, które na dobre wpisały się dla wielu drużyn jako inauguracja przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem w turnieju uczestniczyło 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy, w których każdy zagrał z każdym, a dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Tytułu broniła drużyna Granicy Bogatynia, która i tym razem miała spore szanse na powtórzenie sukcesu sprzed roku, ale po kolei.

W grupie A spotkały się ze sobą ekipy Włókniarza Mirsk, Włókniarza Leśna, Olszy Olszyna oraz Czarnych Rokitki. Grupa B to drużyny Granicy Bogatynia, Łużyc Lubań, Sparty Zebrzydowa i Piasta Dziwiszów.

Wyniki rozgrywek grupowych

grupa A

 1.Mirsk - Olsza
2:0
 2.Czarni - Leśna
0:0
 3.Olsza - Leśna
4:3
 4.Mirsk - Leśna
3:1
 5.Olsza - Leśna
2:2
 6.Mirsk - Rokitki
6:1
 

Tabela grupy A
Miejsce
Drużyna
Punkty
Punkty
 1.Włókniarz Mirsk
9
11 - 2
 2.Olsza Olszyna
4
6 - 7
 3.Włókniarz Leśna
2
3 - 5
 4.Czarni Rokitki
1
4 - 10


grupa B

 1.Granica - Sparta
1:2
 2.Łużyce - Piast
0:3
 3.Sparta - Łużyce
1:0
 4.Granica - Piast
2:3
 5.Sparta - Piast
1:2
 6.Granica - Łużyce
3:0


Tabela grupy B
Miejsce
Drużyna
Punkty
Punkty
 1.Piast Dziwszów9
8 - 3
 2.Granica Bogatynia
4
6 - 4
 3.Sparta Zebrzydowa
4
3 - 3
 4.Łużyce Lubań
0
0 - 7

W półfinałach zagrały ze sobą drużyny Włókniarza Mirsk i Granicy Bogatynia oraz Piasta Dziwiszów z Olszą Olszyna.


Półfinały
1.
Włókniarz Mirsk - Granica Bogatynia2:3
2. Piast Dziwiszów - Olsza Olszyna
0:1


Mecz o 3 miejsce
Włókniarz Mirsk - Piast Dziwiszów
1:0


Finał
Granica Bogatynia - Olsza Olszyna
1:2

Tak więc dosyć niespodziewanym, aczkolwiek zasłużonym tryumfatorem IV edycji turnieju została drużyna Olszy Olszyna, ubiegłoroczny zwyciężca Granica Bogatynia tym razem musiał zadowolić się drugą lokata, trzecie miejsce zajął gospodarz Włókniarz Mirsk, a czwarte dziwiszowski Piast. Na kolejnych lokatach sklasyfikowane zostały ekipy Sparty Zebrzydowa, Włókniarza Leśna, Czarnych Rokitki oraz Łużyc Lubań.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Paweł Niemienionek z Włókniarza Mirsk. Najlepszym strzelcem został Jędrzej Koman z Olszy Olszyna, strzelec 5 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został również zawodnik Olszy, Krzysztof Szczerbnicki.

Indywidualne wyróżnienia w postaci sprzętu sportowego otrzymali Radosław Pietkiewicz z Granicy Bogatynia, Tomasz Woźniczka z Piasta Dziwiszów oraz bramkarz Włókniarza Adam Swarzyński.


galeria turniejowa