XVI kolejka "okręgówki" - wymęczone zwycięstwo Włókniarza.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 21/03/2009 17:20
Wymęczonym zwycięstwem zainaugurował Włókniarz rundę wiosenną. Rywal nie był z wysokiej półki ale pomimo to potrafił miejscowym napsuć sporo krwi, zwłaszcza w końcówce spotkania. Pierwsza połowa była strasznie leniwa, widać było w grze obu zespołów przerwę zimową i brak gry o punkty. Jedynym godnym odnotowania wydarzeniem w pierwszej części był strzał z dystansu Adriana Badury w 3 minucie, obroniony przez Walskiego. W 33 minucie Włókniarz zdobył bramkę strzeloną przez Łukasza Krawczyka I ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną strzelca.

W drugiej odsłonie miejscowi ostro zabrali się do pracy, już pięć minut po przerwie składną akcję całego zespołu sfinalizował Bartosz Morzecki, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym, technicznym uderzeniem zdobył jak się później okazało jedyną bramkę meczu. W 57 minucie mogło być 2:0 ale strzał Badury z pięciu metrów pewnie obronił golkiper gości. Pod koniec Włókniarz spuścił z tonu, a przyjezdni zwietrzyli swoją szansę i coraz śmielej atakowali. Najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 81 minucie, kiedy to po strzale głową Dymka piłka przeleciała wzdłuż bramki. Rewelacji nie było ale liczą się punkty i bramka. Za tydzień Włókniarz podejmować będzie Spartę Zebrzydowa. Zespół ten ma nowego grającego trenera, Jarosława Wichowskiego, który w ubiegłym sezonie niemal w pojedynkę zapewnił zebrzydowianom utrzymanie. Teraz sytuacja się powtarza, Sparta stoi bardzo nisko w tabeli i musi walczyć o utrzymanie w każdym meczu, co może dobrze wróżyć poziomowi spotkania, bowiem włókniarze też nikomu nie zamierzają odpuszczać.

WŁÓKNIARZ - BKS II 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - B. Morzecki (50). Sędziował: Jacek Ciepiela. Żółta kartka: B. Morzecki. Czerwona kartka: Łojewski. Widzów: 100.

Włókniarz: Warchał - Dołęga (76. Sękalski), Kowalski, Kreis (46. Krawczyk II), Niemienionek - Krawczyk I, Badura, Leśniański, Faściszewski (80. Oniszczuk) - Gajewski (89. Winnik), B. Morzecki.

BKS II: Walski - Łojewski, Pełdiak, A. Markowski, Szaja - Nowicki (62. M. Markowski), Biały, Janicki (82. Faltyn), Kozioł (62. Głowacki) - Dymek, Derewiński.