III kolejka IV ligi - pierwsza wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 27/08/2016 22:39
Pierwsza połowa bardzo słaba z obu stron, mecz toczony był głównie w środkowej strefie boiska i to w bardzo wolnym tempie. Najciekawsze akcje to wejście w pole karne z lewej strony Górnego, który ni to uderzył, ni to dogrywał i bramkarz nie miał kłopotów ze złapaniem piłki. Drugą akcję Włókniarz zakończył golem. Akcję z prawej strony zapoczątkował Grygiel, który minął obrońcę i dograł piłkę wzdłuż linii pola karnego, Wichowski przepuścił piłkę między nogami i nadbiegający Badura ładnym strzałem umieścił piłkę przy lewym słupku bramki Lotnika. W tej części Lotnik nie zagrażał bramce gospodarzy, najczęściej obrońcy w porę interweniowali, albo piłka mijała bramkę Włókniarza...

Po przerwie gra się ożywiła, Lotnik dążył do wyrównania, ale strzały zawodników gości były niecelne. Włókniarz wyprowadzał groźne kontry i po jednej z nich sam na sam z bramkarzem wybiegł Górny, którego strzał obronił Hałka. W następnej kontrze Wichowski idealnie dograł piłkę do Żukowskiego, który dopełnił formalności. Włókniarze cofnęli się jeszcze bardziej i to mogło się zemścić. Po faulu Niemienionka na Suchaneckim tuż przed polem karnym goście wykonywali rzut wolny. Strzał Jaworski odbił przed siebie i jeden z zawodników Lotnika mógł zdobyć bramkę, jednak z linii bramkowej piłkę wybił Kowalski. Lotnik przycisnął, ale nie był w stanie zdobyć bramki, natomiast Włókniarz powinien zdobyć trzeciego gola. Grygiel będąc sam na sam z bramkarzem niepotrzebnie zwlekał ze strzałem i jeden z obrońców zdołał wybić mu piłkę spod nóg.

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Badura (43), 2:0 - Żukowski (70). Żółte kartki: P. Niemienionek oraz Białkowski i Kierlik. Sędziowali: Hubert Sarzyński oraz Radosław Bielak i Marcin Niciński. Widzów: 200.

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ: Jaworski - Zyner, Kowalski, P. Niemienionek, Dasiak (70. Jasiński) - D. Grygiel, Żukowski, Badura (88. Kazimierski), Górny - Wichowski (86. Popiel), B. Morzecki (90. Popławski).

LOTNIK: Hałka - Becker, Białkowski, Bojanowski, Gołąb (74. Piwiński) - Górski (67. Suchanecki), Kierlik, T. Madej, Niemirski - Pieńkowski (46. M. Madej), Wyka (80. Gawlik).