XII kolejka IV ligi - ważne punkty w Wąsoszu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 31/10/2016 07:35
Duży wpływ na taktykę i sposób gry obu drużyn miał silny wiatr. Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla gospodarzy, ale Możdrzech przegrał sytuację sam na sam z grającym z urazem bramkarzem Włókniarza. W odpowiedzi Jurga trafił piłką w Morzeckiego i ten stanął oko w oko z Berezą. Napastnik Włókniarza minął bramkarza Orli i posłał piłkę w kierunku bramki. Wracający za akcją Jurga zdołał jednak dopaść do futbolówki i tym samym naprawić swój błąd. W kolejnej sytuacji Możdrzech po zagraniu Bojanowskiego wyprowadził Orlę na prowadzenie. Wyrównał w 32 minucie Paweł Niemienionek, który wykorzystał nie najlepszą interwencję golkipera Orli. Ostatnie słowo przed przerwą należało do Sobieraja, który strzałem z półwoleja posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Swarzyńskiego. 10 minut przed końcem Bereza dał się zaskoczyć kiedy z rzutu wolnego uderzył Kowalski i w Wąsoszu doszło do kolejnego podziału punktów. - W drugiej połowie rywale poza kilkoma dośrodkowaniami trenera Wichowskiego z rzutów rożnych nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. My z kolei mieliśmy szanse by zdobyć trzecią bramkę. Przykładowo Sobieraj w okazji sam na sam nie trafił w bramkę, później dobrą szansę mieli też Węglarz i Możdrzech. W naszym zespole panuje spore rozczarowanie. Uważam, że straciliśmy dwa punkty a nie zyskaliśmy jeden - narzekał po meczu Piotr Bolkowski, trener Orli. - Wywalczyliśmy remis na ciężkim terenie. Jesteśmy z punktu zadowoleni. Również trenerowi Piotrkowi Bolkowskiemu gratuluję cennego oczka - dodał Jarosław Wichowski, trener Włókniarza...

ORLA WĄSOSZ - PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ MIRSK  2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 - Możdrzech (24), 1:1 - P. Niemienionek (28), 2:1 - Sobieraj (37), 2:2 - Kowalski (80). Żółte kartki: Birk oraz Jasiński. Sędziowała: Ewa Żyła oraz Rafał Świerczek i Kamil Struski. Widzów: 100.

ORLA: Bereza - Kaczmarek, Jurga, Stuczyk, Makieła - Możdrzech (68. Rosa), Birk, Bojanowski, Kendzia, Sobieraj - (85. Gęstwa), Kacprzak (46. Węglarz).

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Dasiak, Kowalski, Dasiak, Ł. Niemienionek, Juźwik - P. Niemienionek, Badura (72. Jasiński), D. Grygiel, Jabłonowski (60. Popiel) - Wichowski, B. Morzecki.