XXI kolejka IV ligi dolnośląskiej - wysoka wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 24/04/2017 10:49
W pierwszej części głogowianie trzymali się dzielnie. Ekipa trenera Jarosława Helwiga straciła jednak gola w 27 minucie po strzale Jabłonowskiego. Po zmianie stron Włókniarz kontrolował sytuację i strzelał kolejne bramki. Dwa były autorstwa grającego trenera Jarosława Wichowskiego. Gol na 3:0 był jego setnym trafieniem dla klubu z Mirska! Strzelanie zakończył ten co rozpoczął, a więc Jabłonowski. Warto nadmienić, że trzeci raz w rundzie wiosennej Włókniarz nie wykorzystał rzutu karnego. Tym razem pechowym strzelcem okazał się Żukowski. - Ale najpewniej z całej trójki podszedł do wykonania rzutu karnego. Patrząc w statystyki nie ma co się załamywać, że marnujemy takie szanse. Trzecia zmarnowana jedenastka i jednocześnie trzeci wygrany mecz bez straty gola. Mamy za sobą ciężki okres. W zaległym meczu postawiliśmy się Orkanowi i zostawiliśmy na boisku sporo zdrowia. Tym bardziej wygraną z Chrobrym przyjęliśmy z radością. Cieszę się, że na boisku pojawili się kolejni młodzi wychowankowie w czwartej lidze - skomentował Jarosław Wichowski, trener Włókniarza. - Wynik jest zasłużony. Gospodarze zagrali dobre spotkanie. Uważam, że ten mecz dla moich młodych chłopców był dobrą lekcją - przyznał z kolei Jarosław Helwig, trener zespołu z Głogowa...


Rozszerzona zawartość newsa
W pierwszej części głogowianie trzymali się dzielnie. Ekipa trenera Jarosława Helwiga straciła jednak gola w 27 minucie po strzale Jabłonowskiego. Po zmianie stron Włókniarz kontrolował sytuację i strzelał kolejne bramki. Dwa były autorstwa grającego trenera Jarosława Wichowskiego. Gol na 3:0 był jego setnym trafieniem dla klubu z Mirska! Strzelanie zakończył ten co rozpoczął, a więc Jabłonowski. Warto nadmienić, że trzeci raz w rundzie wiosennej Włókniarz nie wykorzystał rzutu karnego. Tym razem pechowym strzelcem okazał się Żukowski. - Ale najpewniej z całej trójki podszedł do wykonania rzutu karnego. Patrząc w statystyki nie ma co się załamywać, że marnujemy takie szanse. Trzecia zmarnowana jedenastka i jednocześnie trzeci wygrany mecz bez straty gola. Mamy za sobą ciężki okres. W zaległym meczu postawiliśmy się Orkanowi i zostawiliśmy na boisku sporo zdrowia. Tym bardziej wygraną z Chrobrym przyjęliśmy z radością. Cieszę się, że na boisku pojawili się kolejni młodzi wychowankowie w czwartej lidze - skomentował Jarosław Wichowski, trener Włókniarza. - Wynik jest zasłużony. Gospodarze zagrali dobre spotkanie. Uważam, że ten mecz dla moich młodych chłopców był dobrą lekcją - przyznał z kolei Jarosław Helwig, trener zespołu z Głogowa.

                                                                      Grzegorz Bereziuk
                                                                       Słowo Sportowe


PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ - CHROBRY II GŁOGÓW  4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Jabłonowski (26), 2:0 - Wichowski (65), 3:0 - Wichowski (75), 4:0 - Jabłonowski (79). Żółte kartki: Wichowski oraz Suchora, Obiała, Pietrzczyk. Sędziowali: Marcin Fajfer oraz Łukasz Zembaty i Marek Michalak. Widzów: 200.

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ: Swarzyński -
Dasiak (70. D. Grygiel), Kowalski, P. Niemienionek, Zyner - Juźwik, Badura, Żukowski (83. Szkudlarek), Jabłonowski (83. Jędrzejczak) - Wichowski (77. Popławski), B. Morzecki (79. Krawiec).

CHROBRY II: Szajkowski - Kierkiewicz (46. Mróz), Małucki, Pietrzczyk - Serweta, Dobrakowski, Suchora, Nawrot, Prychod - Obiała, Poźniak.


XXI kolejka IV ligi dolnośląskiej - 22.04.2017:
Sparta Grębocice - Stal Chocianów 0:1
Nysa Zgorzelec - Karkonosze Jelenia Góra 0:0
Lotnik Jeżów Sudecki - AKS Strzegom 1:3
PH Sawczak-Włókniarz Mirsk - Chrobry II Głogów 4:0
Orla Wąsosz - GKS Warta Bolesławiecka 3:1

23.04.2017:
Apis Jędrzychowice - Zagłębie II Lubin 2:4
Piast Wykroty - Zamet Przemków 7:3
Orkan Szczedrzykowice - Granica Bogatynia 5:0