V kolejka ligi okręgowej - remis w Lubaniu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 10/09/2019 13:16
Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Mirska. Goście mieli inicjatywę i częściej utrzymywali się przy piłce. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacje pod bramką Michała Trzajny. Niewiele działo się też pod drugą bramką, ale w tym przypadku Kacper Witczak musiał zachowywać czujność. W 18 minucie uderzeniem głową bramkarza Włókniarza próbował pokonać Kamil Młynarski. Było to dla przyjezdnych pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. W 26 minucie po zagraniu Łukasza Misiurka z głębi pola futbolówkę przejął aktywny Konrad Starczewski, wpadł z nią w pole karne i mimo asysty obrońcy gości umieścił piłkę w siatce. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć prowadzenie Łużyc w 34 minucie ale tym razem bramkarz gości spisał się bez zarzutów...


Rozszerzona zawartość newsa
Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Mirska. Goście mieli inicjatywę i częściej utrzymywali się przy piłce. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacje pod bramką Michała Trzajny. Niewiele działo się też pod drugą bramką, ale w tym przypadku Kacper Witczak musiał zachowywać czujność. W 18 minucie uderzeniem głową bramkarza Włókniarza próbował pokonać Kamil Młynarski. Było to dla przyjezdnych pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. W 26 minucie po zagraniu Łukasza Misiurka z głębi pola futbolówkę przejął aktywny Konrad Starczewski, wpadł z nią w pole karne i mimo asysty obrońcy gości umieścił piłkę w siatce. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć prowadzenie Łużyc w 34 minucie ale tym razem bramkarz gości spisał się bez zarzutów.

W odpowiedzi goście stworzyli sobie trzy okazje, które mogły zakończyć się zdobyciem wyrównującego gola. Z dystansu uderzał m.in. Łukasz Niemienionek. Po zmianie stron Łużyce jakby zadowolone ze skromnego prowadzenia oddawały pole rywalom. Włókniarz z mozołem próbował stworzyć okazję do zdobycia bramki. Ta nadarzyła się w 79 minucie Po błędzie miejscowych w środku pola Włókniarz przejął piłkę, a akcję strzałem nad wysuniętym bramkarzem lubanian sfinalizował Igor Dąbek. Później bliski odwrócenia wyniku był jeszcze Jakub Piejko, ale uderzył obok bramki.

Grzegorz Bereziuk
Słowo Sportowe

ŁUŻYCE LUBAŃ - MKS 3KF-WŁÓKNIARZ MIRSK  1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Starczewski (26), 1:1 - Dąbek (79). Żółte kartki: Leśniański, Popławski, Tomczak. Sędziowali: Waldemar Socha oraz Piotr Bajer i Andrzej Socha. Widzów: 100.

ŁUŻYCE: Trzajna - Witkowski, Rogalski, Kocuła (63. Gawroniuk), Misiurek (42. Sudnik) - Kuriata, Młynarski, Rymer, Macioszczyk - Starczewski, Sitek (75. Kościecha).

3KF-WŁÓKNIARZ: Witczak - Tomczak, Kowalski, Ł.Niemienionek, Makowski - Popławski, Król, Leśniański (46. Piejko), Fościak, Krawiec - Dąbek.


V kolejka ligi okręgowej - 06.09.2019:
Lechia Piechowice - BKS Bolesławiec 0:2

07.09.2019:
Hutnik Pieńsk - Woskar Szklarska Poręba 4:0
Stella Lubomierz - GKS Warta Bolesławiecka 1:8
Pogoń Markocice - Olimpia Kamienna Góra 3:7
Leśnik Osiecznica - Pogoń Świerzawa 2:0
Łużyce Lubań - 3KF-Włókniarz Mirsk 1:1
Piast Wykoty - Nysa Zgorzelec 2:0

08.09.2019:
Włókniarz Leśna - Victoria Ruszów 0:1