XIV kolejka ligi okręgowej - porażka w Świerzawie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 12/11/2019 07:45
Ostatnie tygodnie nie układały się po myśli zespołu ze Świerzawy. Po remisie z Olimpią drużyna trenera Arkadiusza Palucha przegrywała kolejno z Łużycami, Victorią oraz Włókniarzem z Leśnej. Nic więc dziwnego, że Pogoni zależało by w ostatnim meczu przed swoją publicznością zainkasować komplet punktów. Zaangażowanie gospodarzy było widoczne od pierwszych minut. Już w 2. min wynik meczu otworzył Kacper Łaba. Nie minęło 10 minut gry a Włókniarz przegrywał już 0:2. Wówczas Kacper Witczak skapitulował po strzale Roberta Cichonia z rzutu karnego...

Rozszerzona zawartość newsa
Ostatnie tygodnie nie układały się po myśli zespołu ze Świerzawy. Po remisie z Olimpią drużyna trenera Arkadiusza Palucha przegrywała kolejno z Łużycami, Victorią oraz Włókniarzem z Leśnej. Nic więc dziwnego, że Pogoni zależało by w ostatnim meczu przed swoją publicznością zainkasować komplet punktów. Zaangażowanie gospodarzy było widoczne od pierwszych minut.

Już w 2. min wynik meczu otworzył Kacper Łaba. Nie minęło 10 minut gry a Włókniarz przegrywał już 0:2. Wówczas Kacper Witczak skapitulował po strzale Roberta Cichonia z rzutu karnego. Kolejne gole kibice zobaczyli w drugiej połowie. W 57 minucie kontaktowego gola dla Włókniarza zdobył Dawid Król po asyście Jakuba Dasiaka i zrobiło się ciekawiej. Im bliżej było końca meczu tym nie mający nic do stracenia goście coraz więcej ryzykowali. Zamiast jednak wyrównać stracili kolejne bramki. Autorami trafień był Cichoń, który na listę strzelców wpisał się w 80 i 88 minucie, kompletując tym samym hat-tricka.

Grzegorz Bereziuk
Słowo Sportowe

POGOŃ ŚWIERZAWA - MKS 3KF-WŁÓKNIARZ  4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Łaba (2), 2:0 - Cichoń (8-karny), 2:1 - Król (57), 3:1 - Cichoń (80), 4:1- Cichoń (88). Żółte kartki: Szargała oraz Makowski. Sędziowali: Grzegorz Soroka oraz Jakub Szymkowiak i Radomir Kukiel. Widzów: 100.

POGOŃ: Kłobucki - Celencewicz, Marzec, Hyndle, Gajek - Cichoń, Kurek, Łaba (87. Piszczór), E. Chlebosz (60. Piotrowski) - W. Chlebosz, Szargała.

3KF-WŁÓKNIARZ: Witczak -
Makowski, Kowalski, Ł. Niemienionek, Dasiak - Krawiec, Król, Juźwik, Piejko - Dąbek (85. J. Niemienionek), B. Morzecki (46. Leśniański).