Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęte.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 27/01/2020 09:56
Mirscy Włókniarze swoje przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 rozpoczęli już 8 stycznia zajęciami na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej w Mirsku. 12 stycznia Włókniarz wraz z Gminą Mirsk był organizatorem VIII już edycji Noworocznego Turnieju Futsalu IZERY CUP. Do udziału w turnieju oprócz dwóch drużyn Włókniarza zaproszono ekipy Skalnika Rębiszów, Kwisy Mroczkowice, Kwisy Świeradów-Zdrój, Olszy Olszyna, Orła Mysłakowice i juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały obie drużyny Włókniarza oraz Skalnik i Kwisa Mroczkowice. Po zaciętych bojach w finale zmierzył się Włókniarz I z Włókniarzem II, a o trzecie miejsce zagrał Skalnik z Kwisą. Ekipa z Mroczkowic okazała się silniejsza od rębiszowian, natomiast w bratobójczym pojedynku Włókniarz II wygrał z Włókniarzem I...


Rozszerzona zawartość newsa
Mirscy Włókniarze swoje przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 rozpoczęli już 8 stycznia zajęciami na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej w Mirsku. 12 stycznia Włókniarz wraz z Gminą Mirsk był organizatorem VIII już edycji Noworocznego Turnieju Futsalu IZERY CUP. Do udziału w turnieju oprócz dwóch drużyn Włókniarza zaproszono ekipy Skalnika Rębiszów, Kwisy Mroczkowice, Kwisy Świeradów-Zdrój, Olszy Olszyna, Orła Mysłakowice i juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały obie drużyny Włókniarza oraz Skalnik i Kwisa Mroczkowice. Po zaciętych bojach w finale zmierzył się Włókniarz I z Włókniarzem II, a o trzecie miejsce zagrał Skalnik z Kwisą. Ekipa z Mroczkowic okazała się silniejsza od rębiszowian, natomiast w bratobójczym pojedynku Włókniarz II wygrał z Włókniarzem I.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kewin Wawrzeńczyk z Kwisy Mroczkowice, najlepszym strzelcem Adam Kowalski z Włókniarza II, a najlepszym bramkarzem Kacper Witczak, również z Włókniarza II. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali okolicznościowe statuetki, a trzy pierwsze zespołu uhonorowane został okazałymi pucharami.

Po turnieju Włókniarz rozpoczął przygotowania w normalnym trybie, czyli zajęcia na sali i boisku ORLIK trzy razy w tygodniu, przeplatane weekendowymi sparingami. Pierwszy test-mecz rozegraliśmy 18 stycznia na boisku we Frýdlancie z liderem III grupy A klasy Czarnymi Lwówek Śląski. Początki były trudne ale w końcowym rozrachunku udało się pokonać rywala 4:3.  Kolejnym przeciwnikiem była drużyna zza miedzy, czyli Kwisa Mroczkowice. 22 stycznia, również we Frýdlancie Włókniarz nie pozostawił żadnych złudzeń beniaminkowi A klasy, wygrywając 9:0. Kolejni sparingpartnerzy podani są poniżej, włącznie z terminami i godzinami spotkań.

Miejscowych kibiców zapewne najbardziej interesują ruchy transferowe, bowiem po jesieni 2019 Włókniarz jest w niezbyt komfortowej sytuacji patrząc na tabelę. Transfery na pewno będą, zarówno do, jaki i z klubu, ale na szczegóły musimy chwilę poczekać. Jeżeli przyjście, bądź odejście jakiegokolwiek zawodnika będzie potwierdzone to taka informacja na pewno pojawi się na stronie. W chwili obecnej z drużyną trenuje 6 nowych piłkarzy, dwóch zawodników nie podjęło treningów, zgłaszając chęć gry w innym klubie.


SPARINGI 2020:


1. Włókniarz - Czarni Lwówek Śląski  4:3 (2:1)


Bramki: Juźwik - 2, Dąbek, Tylus.

Włókniarz: Witczak - Staszak, Makowski, Dasiak, Tomczak - Talarski, Krawiec, Leśniański, Juźwik - Dąbek, J. Niemienionek

Rezerwa:
Żurawski, Krawczyk.

2. Włókniarz - Kwisa Mroczkowice  9:0 (5:0)

Bramki: Dąbek - 4, J. Niemienionek - 2, Juźwik, Tylus, Krawiec.

Włókniarz:
Witczak - Krawiec, Makowski, Ł. Niemienionek, Tomczak - Żurawski, Talarski, Juźwik, Leśniański - Dąbek, Tylus.

Rezerwa:
J. Niemienionek, Staszak, Kowalski, Krawczyk.

3. Włókniarz - Orzeł Mysłakowice  3:1 (1:0)

Bramki: Talarski, Żurawski, Żarkowski.

Włókniarz: Witczak - Krawiec, Ł. Niemienionek, Dasiak, Żurawski - Tomczak, Talarski, Juźwik, Staszak - J. Niemienionek, Dąbek.

Rezerwa: Kowalski, Żarkowski, Leśniański, Krawczyk.

4. Włókniarz - Karkonosze Jelenia Góra js  0:2 (0:0)

Włókniarz: ??? - Krawiec, Ł. Niemienionek, Makowski, Tomczak - Leśniański, Talarski, Juźwik, Tylus - Żarkowski,  Dąbek.

Rezerwa: Kowalski, Górny, Staszak, Żurawski.

5. Włókniarz - Kwisa Świeradów-Zdrój  7:3 (2:3)

Bramki: B. Morzecki - 2, Dąbek - 2, Krawczyk - 2, Kowalski.

Włókniarz: Witczak - Krawiec, Ł. Niemienionek, Kowalski, Dasiak - Talarski, Juźwik, Tylus, Tomczak - B. Morzecki, Dąbek.

Rezerwa: Staszak, Krawczyk, Leśniański.

6. Włókniarz - Włókniarz Leśna  5:2 (2:2).

Bramki: Żarkowski - 3, Juźwik, bramka samobójcza.

Włókniarz: Witczak - Krawiec, Kowalski, Ł. Niemienionek, Żurawski - Talarski, Juźwik, Tylus, Tomczak - B. Morzecki, Żarkowski.

Rezerwa: Staszak, Krawczyk, Leśniański.

7. Włókniarz - Slovan Frýdlant  1:4 (0:1).

Bramka: Żarkowski.

Włókniarz: Witczak - Krawiec, Kowalski, Juźwik, Dasiak - Tylus, Leśnianski, Talarski, Tomczak - B. Morzecki, Żarkowski.

Rezerwa: Staszak, J. Niemienionek, Krawczyk.