XXI kolejka ligi okręgowej - bez szans w Bolesławcu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 19/04/2022 09:29
W ramach 21 kolejki Włókniarz zmierzył się z liderem tabeli BKS-u Bolesławiec. Nasza drużyna, która przystąpiła do meczu w bardzo okrojonym składzie doznała wysokiej porażki. Gracze z Bolesławca od początku meczu narzucili swój styl gry i osiągnęli dużą przewagę. W 5 minucie meczu piłka po strzale głową napastnika gospodarzy odbiła się od słupka, a następnie od naszego bramkarza, który ostatecznie złapał piłkę. Nasi przeciwnicy protestowali, uznając, że piłka była już za linią bramkową, lecz sędzia pozostał na te protesty niewzruszony. Niestety w 9 minucie było już 1:0 dla BKS-u. Bochnia przyjął piłkę na 14 metrze i strzałem w prawy róg bramki zaskoczył naszego bramkarza. Nim Włókniarz zdążył się otrząsnąć, nasi rywale w ciągu 120 sekund strzelili kolejne 2 bramki, prowadząc w 13 minucie 3:0. W 30 minucie mogliśmy złapać kontakt, Dąbek po dobrym podaniu do Pawła Juźwika znalazł się w sytuacji sam na sam z Walczakiem, jednak górą w tym pojedynku był bramkarz Bolesławca. 5 minut przed przerwą BKS za sprawą Bochni prowadził już 4:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry...

Druga połowa tak jak pierwsza zaczęła się od ataków gospodarzy, którzy grając na pełnym luzie bezlitośnie dorzucili 5 goli i w pełni zasłużenie wysoko wygrali mecz. Nasza drużyna mogła zdobyć w tej części gry bramkę honorową, jednak strzał Igora Dąbka z linii bramkowej wybił obrońca, a następnie Adrian Talarski oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale bramkarz rywali zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

BKS BOLESŁAWIEC - WŁÓKNIARZ  9:0 (4:0)

Bramki: 1:0 - Bochnia (9), 2:0 - Czyrko (12 - bramka samobójcza), 3:0 - Szewczyk (13), 4:0 - Bochnia (40), 5:0 - Szewczyk (47), 6:0 - Bochnia (59), 7:0 - Kapusz (79), 8:0 - Kulesza (83), 9:0 - Biały (88). Sędziowali: Kacper Aftyka oraz Kacper Kłobut i Kuba Kowalczyk. Widzów: 150.

BKS: Walczak - Posadowski (46. Olesiński), J. Kowalonek (46. D. Kowalonek), Kapusz, Borowski - Kwoczka (46. Rissmann), Szewczyk, Dmuchowski, Skiba (60. Biały) - Bochnia (60. Kulesza), Łojko.

WŁÓKNIARZ: Czyrko - Trosko, Pędzich, Badura, Tomczak - Firko, Talarski, Juźwik, Dasiak, Tylus - Dąbek.