XXIX kolejka klasy okręgowej - pewna wygrana z Łużycami.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 11/06/2009 22:10
Pierwsi w meczu swoje okazje mieli goście. Już w 8 minucie  Trojanowski bliski był szczęścia ale ostatecznie udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Trzy minuty później w ostatniej chwili defensorom Włókniarza udało się zablokować Szewca. Później do głosu coraz częściej dochodzić zaczęli miejscowi. W 22 minucie strzał z dystansu Kowalskiego przeszedł obok bramki ale już w 29 minucie piłka znalazła drogę do siatki Łużyc. Po podaniu ze środkowej strefy boiska świetnym strzałem popisał się Krawczyk II i było 1:0. Później była jeszcze znakomita parada Jaworskiego po rzucie wolnym Szewca i strzał Bełzowskiego obok bramki. W 43 minucie Morzecki po podaniu Leśniańskiego, który uprzednio położył bramkarza podwyższył wynik na 2:0.

Zaraz po przerwie Włókniarz prowadził już 3:0. Strzelał Badura, golkiper Łużyc w dobrym stylu obronił to uderzenie ale już dobitkę tego samego zawodnika nie. Łużyce w 53 minucie zdobyły kontaktową bramkę za sprawą Szewca który uderzył nie do obrony z 30 metrów. Ten sam zawodnik miał kolejną szansę w 68 minucie kiedy to strzelał z rzutu wolnego ale tak jak w pierwszej połowie tak i teraz na wysokości zadania stanął Jaworski. Później była jeszcze szansa Gajewskiego, który wyszedł sam na sam ale strzelił prosto w bramkarza. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu Leśniańskiego swojego drugiego gola w meczu zdobył Morzecki.

WŁÓKNIARZ – ŁUŻYCE 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Krawczyk II (29), 2:0 - B. Morzecki (43), 3:0 - Badura (49), 3:1 - Szewc (53), 4:1 - B. Morzecki  (84). Żółta kartka: Czuchryta. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 200.