I kolejka klasy okręgowej - zapowiedź.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 13/08/2009 23:04
W sobotę 15 sierpnia zainaugurowana zostanie I kolejka jeleniogórskiej "okręgówki" w sezonie 2009/2010. Będzie to sezon szczególny z kilku powodów. Po raz pierwszy w rozgrywkach wystąpi nie jak zwykle 16, a 17 drużyn. Jest to spowodowane faktem dokoptowania do zespołów występujących w klasie "O" drużyn Jawy Otok, Woskaru Szklarska Poręba i Orła Lubawka. Jawa skorzystała z niespodziewanej promocji do IV ligi Chrobrego Nowogrodziec, a Woskar na rezygnacji Pogoni Markocice z występów w klasie okręgowej. Orzeł Lubawka pozostał w "okręgówce"  dzięki decyzji, a raczej braku jednoznacznej decyzji w sprawie walkowera za mecz z Gryfem Gryfów Śląski z ubiegłego sezonu. Tym samym odpadł murowany faworyt do awansu w tym sezonie, wspomniany wcześniej Chrobry Nowogrodziec. Teoretycznie za takiego może uchodzić spadkowicz Olimpia Kamienna Góra ale czy tak będzie rzeczywiście, czas pokaże. Rozgrywki powinny być bardzo wyrównane, za pretendentów do awansu uchodzić zapewne będą oprócz Olimpii zespoły Nysy Zgorzelec i Czarnych Lwówek Śląski.

Gdzie w tym zestawieniu znajduje się Włókniarz ? Zespół w poprzednich rozgrywkach zgrał się i w przedsezonowych meczach zaprezentował się całkiem poprawnie. Dobrze wypadła też próba generalna przed sezonem, czyli mecz pucharowy ze Skalnikiem Rębiszów wygrany 3:0. W ostatnich dwóch sezonach zajmowaliśmy 6 pozycję, czas więc na krok do przodu. Niestety od jakiegoś czasu podstawowym problemem naszej drużyny jest obsada newralgicznej pozycji jaką jest pozycja bramkarza. Przed bieżącym sezonem czyniono starania o pozyskanie doświadczonego zawodnika, niestety bezowocnie. Pozostaje nam opierać się na tych graczach, których mamy.  Szymon Jaworski będzie miał nawał obowiązków związanych z grą w juniorach występujących po awansie w klasie okręgowej,  a dodatkowo musi być gotowy do gry w seniorach. Jak na tak młodego zawodnika może to być o wiele za dużo. Wojtek Rosiak pomimo, że warunki ma znakomite to brakuje mu doświadczenia i ogrania. Te rzeczy przyjdą w trakcie sezonu ale w międzyczasie może okazać się, że nie będzie już o co walczyć.

Wracając do I kolejki to podejmujemy w Mirsku beniaminka Jawę Otok. Drużyna przeciwnika opiera się na wiekowych zawodnikach, którzy maja za  sobą ciekawą przeszłość piłkarską. Pomimo to jesteśmy murowanym faworytem. Aby to udokumentować musimy po prostu pewnie i wysoko wygrać. Jak będzie w praktyce przekonamy się 15 sierpnia, w sobotę o godzinie 17.00. Zapraszamy.


Pary I kolejki klasy okręgowej:
Sobota, 15.08.2009r.
Łużyce Lubań – Orzeł Wojcieszów
Sparta Zebrzydowa – Granica Bogatynia
Włókniarz Mirsk – Jawa Otok
Olimpia Kamienna Góra – Gryf Gryfów Śląski
Nysa Zgorzelec – GKS Raciborowice

Niedziela, 16.08.2009r.:
Victoria Ruszów – Piast Zawidów
Olsza Olszyna – Czarni Lwówek Śląski
Woskar Szklarska Poręba – Olimpia Kowary

Pauza: Orzeł Lubawka.