I kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana na początek.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 15/08/2009 19:50
Sezon 2009/2010 mirski Włókniarz zainaugurował u siebie meczem z beniaminkiem, Jawą Otok. W składzie gości anonsowanych było wielu doświadczonych graczy znanych z występów w innych ekipach "okręgówki" jak chociażby Mankiewicz z Łużyc Lubań czy Ćwiak i Pold z GKS-u Raciborowice. Pierwszą połowę można niestety skwitować tylko stwierdzeniem, że się odbyła i tyle. Niewiele ciekawego się w niej działo, może poza interwencją Rosiaka z 16 minuty po strzale z rzutu wolnego. Włókniarz posiadał zdecydowaną przewagę ale niewiele z niej wynikało. Dopiero po przerwie otworzył się worek z bramkami.

W 49 minucie ładnie z dystansu uderzył Gajewski ale piłka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką. W 54 minucie w swoim stylu lewą nogą z linii pola karnego uderzył Dubiel. Piłka mimo interwencji bramkarza wpadła tuż przy słupku i wynik został otworzony. Minutę później groźnie w wolnego uderzał Majer, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Kilka minut później było już 2:0. Morzecki po solowej akcji i minięciu kilku przeciwników strzałem z najbliższej odległości ulokował piłkę w bramce. Niespodziewanie w 70 minucie gola strzelili goście. Błąd popełnił Rosiak, który niepotrzebnie wyszedł na 16 metr, zauważył to Kuźnik i pewnym lobem zdobył bramkę kontaktową. W 83 minucie sam na sam z bramkarzem Jawy wychodził Morzecki, tuż przed linią pola karnego został podcięty przez Mankiewicza, który otrzymał czerwoną kartkę. Goście grając w osłabieniu szybko stracili kolejnego gola. Już minutę później po akcji Gajewskiego i zgraniu głową piłki przez Leśniańskiego, futbolówkę z kilku metrów wpakował do bramki Dołęga. Niestety, po czterech minutach kolejny błąd popełnił Rosiak, po raz kolejny niepotrzebnie wychodząc z bramki. Ubiegł go ponownie Kuźnik, strzelając gola głową. Gospodarze na szczęście nie pozostali długo dłużni, już dwie minuty później swoją drugą bramkę zdobył Morzecki, a definitywnie gości dobił Kowalski, strzelając gola po zespołowej akcji.

WŁÓKNIARZ - JAWA 5:2 (0:0)

Bramki:
1:0 - Dubiel (54), 2:0 - B. Morzecki (61), 2:1 - Kuźnik (70), 3:1 - Dołęga (83), 3:2 - Kuźnik (87), 4:2 - B. Morzecki (89), 5:2 - Kowalski (90). Żółta kartka: Gajewski. Czerwona kartka: Mankiewicz (83 - akcja ratunkowa). Sędziował: Mariusz Czechowski. Widzów: 250.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Leśniański, Dołęga - Majer (62. Badura), Gajewski, Kowalski, Krawczyk II (62. Faściszewski) - B. Morzecki, Dubiel (55. Krawczyk I).

Jawa: Zioła - Ćwiak, Mankiewicz, Zaraziński, Pold - Matejewicz, Stępak, Jazłowiecki (62. Cebrowski), Dul - Kuźnik, Sobczyszyn.