IV kolejka klasy okręgowej - zimny prysznic od lidera.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 29/08/2009 19:14
Wielki kubeł ziemnej wody dostali dzisiaj na swoje głowy piłkarze Włókniarza, którzy zmierzyli się z drużyną lidera Victorii Ruszów. Drużyna gości to beniaminek klasy okręgowej, który nadzwyczaj dobrze radzi sobie w wyższej  rozgrywkowej. Niestety przekonaliśmy się dzisiaj o tym naocznie. W pierwszej połowie nic nie wskazywało na końcowy pogrom, Włókniarz miał przewagę w polu, brakowało niestety wykończenia akcji. Goście nastawili się na grę z kontry i mieli swoje okazje do zdobycia bramki. W 8 minucie Leśniański mocnym strzałem po ziemi z szesnastu metrów przetestował golkipera przyjezdnych. Dokładnie dwadzieścia minut później strzał Gajewskiego odbił bramkarz, a zmierzającą do pustej bramki piłkę zdołał wybić jeden z obrońców. W 37 minucie dwoma udanymi interwencjami wykazał się Rosiak, broniąc kolejne strzały napastników Victorii.

Po przerwie role się odwróciły. To goście przejęli incjatywę, a Włókniarz jakby nie wytrzymał kondycyjnie trudów spotkania. Kompletnie niewidoczna była u nas środkowa linia, napastnicy byli zupełnie odcięci od podań. W 64 minucie wprowadzony po przerwie Stelwach zaskoczył nie najlepiej ustawionego Rosiaka i wrzucił mu piłkę "za kołnierz". Kilka minut później Dariusz Łojko po indywidualnej akcji podwyższył ładnym strzałem na 2:0 dla Victorii. Bramka na 3:0 dla gości to "stadiony świata". W środku boiska piłkę przejął Paszek, podciągnął z nią kilka metrów i z 25 metrów potężnie uderzył. Futbolówki nie zdołał wybić głową Niemienionek, a ta kompletnie zaskoczyła Rosiaka i odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mścichowski.  Na podsumowanie wystarczy powiedzieć, że nie było w ogóle widać tego osłabienia.

WŁÓKNIARZ - VICTORIA 0:3 (0:3)

Bramki:
0:1 - Stelwach (64), 0:2 - D. Łojko (70), 0:3 - Paszek (75). Żółte kartki: Gajewski, Majer, Rosiak oraz Mścichowski, Adamiak. Czerwona kartka: Mścichowski (80 - druga żółta). Sędziował: Kamil Muniak. Widzów: 250.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Leśniański (83. Kreis), Dołęga - Faściszewski (46. Dubiel), Gajewski, Kowalski, Krawczyk I (83. Krawczyk II) - B. Morzecki, Majer.

Victoria: Fidali - Mścichowski, Szczęsny, Tymiński, A. Majchrzak (46. M. Łojko - 89. Bochenek) - Korleniowski, Grzelakowski, Paszek, Marciniak (85. Lewkowski) - Adamiak (46. Stelwach), D. Łojko.