VII kolejka klasy okręgowej - Włókniarz zwycięski w Zgorzelcu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 12/09/2009 19:26
Po porażce z Łużycami Lubań gracze Włókniarza udali się na mecz do Zgorzelca by tam stawić czoła miejscowej Nysie. No właśnie, do Zgorzelca. Wszyscy zapewne pamiętaj blamaż z rundy wiosennej poprzedniego sezonu, kiedy Włókniarz w fatalnym stylu przegrał 0:8. Tak więc do Zgorzelca nasi gracze jechali z zamiarem zmazania tamtej plamy. Ale po kolei. Zaczęło się od ataków graczy Nysy, jednak nie potrafili sobie oni stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Włókniarze umiejętnie się bronili i od czasu do czasu wyprowadzali kontry. Po jednej z nich Morzecki był bliski zdobycia bramki, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Nysy. I wkońcu nastąpiła 39 minuta meczu. Fatalny błąd bramkarza i stopera Nysy, którzy zderzyli się biegnąc do piłki, wykorzystał Kowalski, wbiegając z piłką do pustej bramki. Do przerwy niewiele działo się jeszcze na boisku i po 45 minutach była niespodzianka.

Drugie 45 minut wyglądało jak pierwsza odsłona. Ciągły napór graczy Nysy, jednak nie potrafili oni sobie stworzyć choć jednej klarownej sytuacji. Za to mogli zostać skarceni w 88 minucie meczu, jednak znajdujący się 5 metrów od bramki Barynowa Dubiel nie potrafił trafić do siatki. W końcówce meczu za faul na Morzeckim czerwoną kartkę dostał jeden z pomocników Nysy, a Włókniarz sprawił nie lada niespodziankę wygrywając w Zgorzelcu 1:0.

NYSA - WŁÓKNIARZ 0:1 (0:1)

Bramka: Kowalski (39).

Włókniarz: Rosiak - Dołęga, Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Leśniański (Badura) - Kowalski, Gajewski, Faściszewski (Krawczyk I), Dubiel (Supel) - Majer, B. Morzecki.

Nysa: Barynów - Wojtczak, Monik S. Hołub, Góral (Mądrzejewski) - Kaczan, Jaworski, Łuszczyk (Baran), Borowy - Łazarewicz, Rydol.