XI kolejka klasy okręgowej - przegrana w Bogatyni.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 04/10/2009 22:14
W kolejnej kolejce ligowej naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć w Bogatyni z miejscową Granicą. Mecz zaczął się od ataków Granicy, która jednak nie potrafiła wpakować piłki do siatki. Na początku strzał napastnika gospodarzy pewnie złapał Rosiak. Chwilę później piłka ugrzęzła na poprzeczce golkipera Mirska. Po kilku minut kolejna groźna sytuacja graczy z Bogatyni. Pomylił się Rosiak wychodzący z bramki, piłka w końcu spadła na głową pomocnika Granicy jednak Rosiak w porę zdążył wrócić i wybić piłkę z linii bramkowej. Wreszcie do głosu zaczęli dochodzic przyjezdni. Dobrą okazję miał Leśniański, jednak jego ładny strzał głową minął bramkę Szatkowskiego. W 30 minucie, ku zaskoczeniu wszystkich, to włókniarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego mocną uderzył Kowalski, bramkarz Granicy sparował to uderzenie do boku, do piłki dopadł jednak Majer, który mocno wstrzelił ją w pole karne, a tam Dołęga dostawił tylko nogę i było 1:0 dla graczy z Mirska. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona meczu zaczęła się źle dla Włókniarzy. Niepilnowany Pietkiewicz w 48 minucie strzałem z pola karnego doprowadza do wyrównania. Nie minęło 10 minut, a Granica prowadziła 2:1. Złe wybicie Rosiaka z piątki, piłka spada pod nogi Pietkiewicza, który przy okazji ogrywa Krawczyka I i pakuje piłkę do siatki. Po kilku minutach Pazyra trafił na 3:1 i wydawało się że jest po meczu. Jednak gdyby włókniarze trochę lepiej rozegrali końcowe akcje, to mogli pokusić się o remis. W międzyczasie Rosiak jeszcze kapitalnie wybronił dwa strzały napastnika Bogatyni w jednej akcji. Szczęście nie było jednak dziś po stronie naszych zawodników i ostatecznie po walce przegrywamy z Granicą Bogatynia 3:1.

GRANICA – WŁÓKNIARZ 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dołęga (33), 1:1 Pietkiewicz (52), 2:1 Pietkiewicz (58), 3:1 Pazyra (68). Żółta kartka: Omelański. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 250.

GRANICA: Szatkowski – Duduć, Omelański, Mikulski, Marszałek (50. Dera), Hartwig (46. Achciński), Pazyra (87. Kadzewicz), Oliasz, Chrzanowski - Słomiak, Pietkiewicz (80. Czeczot).

WŁÓKNIARZ: Rosiak – Dołęga, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (62. Badura), Kowalski -  Faściszewski (65. Supel), Leśniański, Gajewski, Krawczyk I - B. Morzecki, Majer.