XVI kolejka klasy okręgowej - przełamanie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 07/11/2009 16:54
Przełamanie Włókniarza przyszło w najlepszym momencie. Derby powiatu nie były może szczególnie finezyjnym widowiskiem ale gra była zacięta i bardzo ambitna. Faworytem meczu byli goście ale miejscowi pokazali charakter i zdobyli ważne trzy punkty. Do 30 minuty dużo było gry w środkowej części boiska, obie drużyny nie patyczkowały się ze sobą, spotkanie toczyło się w szybkim tempie. W tym okresie gry potężnym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów popisał się  Kowalski, bramkarz gości niepewnie interweniował i z trudem przerzucił piłkę nad  poprzeczką. W 40 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Bartek Morzecki mocno uderzył piłkę głową, wylądowała ona jednak na poprzeczce. W samej końcówce pierwszej połowy po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne ponownie Bartek strzelał głową, bramkarz przeniósł piłkę tym razem na poprzeczkę, ta spadła pod nogi Szymona Morzeckiego, a ten pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Bramka "do szatni" na pewno podłamała morale gości.

Po przerwie gra była podobna jak w pierwszej połowie. W 55 minucie po wrzutce w pole karne Czarnych najwyżej do niej wyskoczył Kowalski i podwyższył wynik na 2:0. Goście sygnalizowali "spalonego", a najbardziej aktywny był w tym Kufel, który podbiegł do sędziego bocznego i w dosyć ostry sposób starał się go przekonać do swoich racji. Został ukarany za tą "pyskówkę" żółtym kartonikiem, a jako, że najwyraźniej było mu mało i cały czas komentował decyzję sędziego ten dał mu w końcu kartkę czerwoną. Głupie zachowanie, dodatkowo osłabiające i tak słabo grający w tym momencie zespół Czarnych. Miejscowi wykorzystali okazję i w końcówce strzelili dwa kolejne gole. Najpierw Badura precyzyjnym, strzałem głową w 82 minucie podwyższył prowadzenie, a w doliczonym już czasie gry Bartek Morzecki wykorzystał podanie Majera i strzelając praktycznie do pustej bramki ustalił wynik na 4:0 dla Włókniarza.

WŁÓKNIARZ - CZARNI 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (44), 2:0 - Kowalski (55), 3:0 - Badura (82), 4:0 - B. Morzecki (90). Żółte kartki: Kufel, M. Sikora, B. Sikora, Trojanowski. Czerwona kartka: Kufel (56 - niesportowe zachowanie). Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Rosiak – Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Paweł Juźwik (49. Majer), Leśniański (71. Zieliński), Gajewski (81. Supel), Faściszewski - B. Morzecki, Sz. Morzecki (76. Badura).

CZARNI: Fijałkowski – Bowszys, M. Sikora, Kufel, Trojanowski - Włodarek (46. Bałut), Faliński, Woźniczka (76. Walewski), Godlewski - B. Sikora, Stec.