Zaległa XIII kolejka klasy okręgowej - 14/15.11.2009 - fatalny koniec.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 15/11/2009 18:08
W zaległym spotkaniu XIII kolejki klasy okręgowej włókniarze udali się do Kowar na mecz z Olimpią. Rywal na swoim boisku nie oddaje punktów zbyt często, więc wiadomo było, że mecz będzie trudny. W pierwszy minutach to Włókniarz posiadał optyczną przewagę, jednak groźną kontrę wyprowadzili gracze z Kowar po której Rosiak wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później znów groźną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak i tym razem świetnie zachował się Rosiak broniąc uderzenie z kilkunastu metrów. W odpowiedzi strzelali Morzecki i Majer, jednak niecelnie. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca pierwszej połowy. Dramat Włókniarza rozpoczął się wraz z drugą połową. Dokładnie 11 sekund po wznowieniu gry, Kosek wykorzystał błąd Rosiaka i Dołęgi i otworzył wynik meczu. Kilka minut później włókniarze grali w osłabieniu. Zdaniem arbitra, Rosiak zatrzymał uderzenie napastnika Olimpii ręką już poza polem karnymi i ukarał bramkarza gości czerwoną kartkę, a jego miejsce między słupkami zajął Jaworski. Już na początku swego pobytu na boisku zmuszony został do wysiłku. Sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Hobgarski, jednak przegrał ten pojedynek. Kilka minut napastnik Kowar ograł obrońców Włókniarza i znalazł się ponownie oko w oko z Jaworskim, jednak i tym razem górą był bramkarz gości. W końcu jednak piłkarze Olimpii zdobyli drugą bramkę. Nieporozumienie Jaworskiego i Grygla wykorzystał Jacak i było 2:0, a taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

Szymon Jaworski

PS
Tym samym kończymy rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 na bardzo słabym, 12 miejscu. Pozostaje nam wierzyć, że wynik osiągnięty przez naszych piłkarzy nie jest szczytem ich możliwości i po solidnie przepracowanej  przerwie zimowej powalczymy przynajmniej o środek tabeli.
                                                                                                  RK

OLIMPIA KOWARY - WŁÓKNIARZ 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Kosek (46), 2:0 - Jacak (75). Czerwone kartki: Kosek (86 - za dwie żółte) oraz  Rosiak  (50 - za zagranie piłki ręką poza polem karnym). Sędziował: Marcin Kocuła.

Włókniarz: Rosiak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Paweł Juźwik (Jaworski), Gajewski, Faściszewski, Zieliński (S. Morzecki) - Majer, B. Morzecki.