XXIII kolejka klasy okręgowej - Włókniarz zwycięski w Lubaniu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 24/04/2010 19:39
- Uważam, że nasza wygrana jest zasłużona - przyznał po końcowym gwizdku sędziego trener Włókniarza Krzysztof Gajewski. Goście rozpoczęli mecz z animuszem i już w pierwszej połowie uczynili poważny krok do wywiezienia z Lubania komplet punktów. Najpierw grający trener mirszczan uderzył mocno nad wysuniętym Jańczykiem pod poprzeczkę. Kilkanaście minut później w zamieszaniu piłkę do siatki wepchnął Bartosz Morzecki i po pierwszych 45. minutach goście wygrywali już 2:0. - Pokaźne prowadzenie chyba nas trochę uśpiło - zaznaczył szkoleniowiec Włókniarza. Za sprawą udanej akcji wykończonej strzałem głową Majki lubanianie w 51. min złapali kontakt z rywalem. Po chwili Majkę ubiegł Ciepiela, a w kolejnej akcji Mazur zamiast uderzać w świetnej sytuacji chciał odegrać piłkę do ubiegającego się o zagranie kolegi z zespołu. Ten jednak nie doszedł do piłki. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale ta sztuka im się nie udała. - Wygrana daje nam pewien komfort. Cieszę, że koledzy coraz częściej realizują założenia taktyczne. To dobrze rokuje na przyszłość - zakończył trener Włókniarza Krzysztof Gajewski.


ŁUŻYCE – WŁÓKNIARZ 1:2 (0:2)
 
Bramki:
0:1 - Gajewski (19), 0:2 - B. Morzecki (30), 1:2 - Majka (51). Żółte kartki: Malinowski, Sudnik. Sędziował: Kamil Muniak. Widzów: 100.

ŁUŻYCE: Jańczyk – Malinowski, Modzelewski, Czuchryta, Andruchów - Mazur, Staroń, Majka (72. Sudnik), Lużyński (67. Mandżejewski) -  Fereniec, Jakimowicz (72. Bojdziński).

WŁÓKNIARZ: Ciepiela – Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, Krawczyk - Chęciński (24. Dubiel), Leśniański, Sz. Morzecki, W. Jasiński (72. Skórka) - Gajewski, B. Morzecki (82. Supel).

                                                      Grzegorz Bereziuk - Słowo Sportowe


XXIII kolejka ligi okręgowej - 24.04.2010:
Gryf Gryfów Śląski – GKS Raciborowice 1:2
Granica Bogatynia – Orzeł Wojcieszów 3:1
Nysa Zgorzelec – Orzeł Lubawka 9:1
Łużyce Lubań – Włókniarz Mirsk 1:2

25.04.2010:

Sparta Zebrzydowa – Czarni Lwówek Śląski 4:0
Olimpia Kamienna Góra – Piast Zawidów 0:0
Woskar Szklarska Poręba – Jawa Otok 3:1
Olsza Olszyna – Victoria Ruszów 1:4

Pauza: Olimpia Kowary.