Zaległa XXI kolejka klasy okręgowej - wygrana w Ruszowie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 09/06/2010 22:52
W zaległym meczu klasy okręgowej Włókniarz udał się do Ruszowa na mecz z beniaminkiem ligi, miejscową Victorią. W pierwszym spotkaniu goście ograli mirszczan na ich własnym stadionie aż 3:0. W kadrze na to spotkanie zabrakło naszego stopera, Łukasz Niemienionka, który zmaga się z kontuzją pachwiny. W podstawowej jedenastce zastąpił go Piotr Grygiel. Samo spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania obu drużyn. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak strzał napastnika gości minął bramkę Ciepieli. W odpowiedzi z dalszych odległości próbowali Gajewski i Majer, pewnie interweniował jednak golkiper miejscowym. W 15 minucie sędzia przerwał spotkanie na około 10 minut. Powodem tego była burza, która coraz mocniej dawała o sobie znać. Po powrocie na boisku jako pierwsi znów atakowali gospodarze. W sytuacji sam na sam z Ciepielą znalazł się Dariusz Łojko, zachował się jednak fatalnie, próbując lobować bramkarza mirszczan kopnął piłkę do tyłu. Kilka minut później piłka po uderzeniu pomocnika miejscowych trafiła w słupek świątyni gości. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie przebudzili się goście. W 54 minucie miała miejsce kluczowa akcja spotkania. Piłkę wyłuskał Majer, znakomicie obsłużył Bartka Morzeckiego, ten na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i został ścięty przez bramkarza miejscowym. Do wapna podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem zdobył swoją 22 bramkę w sezonie. Potem inicjatywa należała go gospodarzy, jednak albo kapitalnie spisywał się Ciepiela, albo dobrze tego dnia dysponowana obrona Włókniarza. Goście również mieli swoje okazje. Najpierw po ładnej akcji z Szymonem Morzeckim nie trafił Piotrek Juźwik, a w końcówce w idealnej wręcz sytuacji źle zachowało się trio Dubiel-Leśniański-Majer. Włókniarz dowiózł jednak cenne zwycięstwo do końca i dopisał kolejne 3 punkty do tabeli.

VICTORIA - WŁÓKNIARZ 0:1 (0:0)