Zaległa XVIII kolejka klasy okręgowej - zwyciętwo na koniec.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 20/06/2010 20:51
Mecz z Jawą Otok tak naprawdę powinien być rozstrzygnięty po pierwszych 20 minutach gry. Wtedy to włókniarze mieli cztery doskonałe sytuacje do zdobycia bramki, jednak wykorzystali tylko jedną z nich. Już w 3 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką jednego z obrońcy Jawy. Do piłki podszedł Bartek Morzecki, trafił jednak tylko w słupek. Kilka minut później było już jednak 1:0 dla Mirska. Świetną akcję Leśniańskiego i Szymona Morzeckiego celnym uderzeniem wykończył Krystian Majer. Potem dwie kapitalne okazję zmarnował młodszy z braci Morzeckich, najpierw jego strzał głową trafił w poprzeczkę, by kilka chwil później nie trafić w piłkę w wręcz idealnej sytuacji. Zemściło się to na przyjezdnych kilka minut później. W odstępie dwóch minut najpierw Rissman, a następnie Kuźnik wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie. Włókniarze obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, strzelając dwie bramki. Najpierw w sytuacji sam na sam bramkarza Jawy pokonał kapitan mirskiej jedenastki, Arek Dołęga, a w 45 minucie zrehabilitował się Morzecki który po indywidualnej akcji wpakował piłkę do bramki. Wynikiem 3:2 dla mirszczan zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie kibice bramek już nie ujrzeli, choć były ku temu dobre okazje zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. W zespole mirszczan kapitalną okazję zmarnował Bartek Morzecki, który będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy, zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. W odpowiedzi fatalnie przestrzelił napastnik gospodarzy, który będąc 6 metrów przed bramką Ciepieli posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Tak więc Włókniarze kończą rundę w dobrych humorach, zdobywając komplet punktów w ostatnim meczu i zostając mistrzem rundy wiosennej !

JAWA - WŁÓKNIARZ 2:3 (2:3)

Bramki: 0:1 - Majer (7), 1:1 - Rissman (26), 2:1 - Kuźnik (28), 2:2 - Dołęga (42), 2:3 - B. Morzecki B. (45). Sędziował: Rafał Banewicz.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Krawczyk - Leśniański (80. Piotr Juźwik), Sz. Morzecki, Sidorski (72. Supel), Dubiel (60. Paweł Juźwik) - Majer, B. Morzecki (89. Szurmiej).