XVI kolejka klasy okręgowej - zwycięstwo na początek.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 19/03/2011 17:22

Włókniarz  znakomicie zainaugurował wiosenne rozgrywki wygrywając z Olimpią Kowary 2:1. Biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe pucharowe zwycięstwo nad BKS-em Bolesławiec można powiedzieć że piłkarze idealnie weszli w sezon. Sam mecz z Olimpią w pierwszej połowie był dosyć ciekawy, już w 30 sekundzie spotkania po błędzie obrońcy Jakub Hobgarski przejął piłkę i idealnie dograł ją na 11 metr do Jakubiaka, który nie zmarnował okazji. Włókniarz starał się szybko otrząsnąć z tego ciosu i zdobył przewagę w polu udokumentowaną ładną bramką Kowalskiego z narożnika pola karnego w 24 minucie. Po wyrównaniu goście zrewanżowali się akcją Hobgarskiego, który w sytuacji sam na sam z Fościakiem nie zdołał ponownie wyprowadzić gości na prowadzenie.

W drugiej połowie gra nieco osłabła, Włókniarz za wszelką cenę starał się przechylić zwycięstwo na swoją stronę, a nastawiona defensywnie Olimpia liczyła na kontry. Z wielu okazji jakie stworzyli sobie miejscowi udało się wykorzystać jedną, w 88 minucie Bartek Morzecki jak na najlepszego strzelca drużyny przystało strzałem z długi róg zapewnił miejscowym zasłużone trzy punkty i awans na drugie miejsce w tabeli.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KOWARY 2:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - Jakubiak (1), 1:1 - Kowalski (24), 2:1 - B. Morzecki (88). Żółte kartki: Dubiel oraz Kosek, Gliński, Kowal, Piskórz. Sędziował: Andrzej Urban. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Sidorski (65. Paweł Juźwik), Krawczyk (90. Kreis), Badura (53. Gajewski), Sz. Morzecki - Dubiel (53. Faściszewski), B. Morzecki.

Olimpia: Szaciłło - Piskórz, P. Hobgarski,  Kosek, Skowron - Kowal (89. Kwak), Kraiński, Jaworski (54. Zając), Jakubiak, Gliński - J. Hobgarski.