XX kolejka klasy okręgowej - kolejna porażka.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 16/04/2011 21:19
Po dwóch kolejnych porażkach Włókniarz miał okazję na przerwanie tej passy w meczu z liderem rozgrywek, Nysą Zgorzelec, niestety i tym razem nie udało się zdobyć chociażby punktu. Od początku spotkania oba zespoły uważnie grały w defensywie nie forując zbytnio tempa gry i nie rzucając się do jakichś zmasowanych ataków. Obydwie strony miały w tej części gry swoje okazje, ze strony gości Jabłoński trafił w słupek po strzale z dystansu, miejscowi mieli najlepszą okazję za sprawą Bartka Morzeckiego, który niestety posłał piłkę wysoko nad bramką. Ogólnie w pierwszej części gry lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy swoje akcje rozgrywali szybciej i dokładniej.

Po przerwie przewagę uzyskał Włókniarz, a Nysa groźnie kontratakowała. Goście strzelili nawet bramkę za sprawą Rydola ale nie została ona uznana gdyż strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Miejscowi odpowiedzieli strzałem Szymona Morzeckiego, który też wylądował w siatce, ale i tym razem arbiter zasygnalizował spalonego. Szymon mógł zapewnić Włókniarzowi trzy punkty w kolejnej akcji, niestety po jego technicznym strzale piłka minimalnie minęła słupek. Kiedy wszyscy byli już pewni, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem gościom w końcówce udało się strzelić gola na wagę zwycięstwa. Złe wybicie obrońcy Włókniarza wykorzystał Mądrzejewski, który przejął piłkę i uderzył po ziemi z szesnastu metrów. Piłka odbiła się od słupka i ku rozpaczy miejscowych wpadła bo bramki. Szczególnie szkoda tej porażki ponieważ Nysa była dzisiaj jak najbardziej do ogrania. Niestety po raz kolejny nie udało się i kolejnych punktów przyjdzie nam poszukać w Jeżowie Sudeckim.


WŁÓKNIARZ - NYSA 0:1 (0:0)

Bramka:
0:1 - Mądrzejewski (89). Żółte kartki: Kreis oraz Rydol, Kaczan, M. Monik. Sędziował: Marek Warek. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Kreis, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (46. Sidorski) - Majer (86. Piotr Juźwik), Krawczyk, Badura, Sz. Morzecki  - Dubiel (79. Gajewski), B. Morzecki.

Nysa: Barynów - M. Monik, S. Monik, Jaworski, Kaczan - Borowy, Jabłoński, Kościuk (54. Rudzki), Jenczyk - Mądrzejewski (90. Walczyk), Rydol (77. Janicki).


XX kolejka klasy okręgowej - 16.04.2011:
Piast Dziwiszów - GKS Warta Bolesławiecka 2:0
Czarni Lwówek Śląski - Granica Bogatynia 0:1
Łużyce Lubań - Lotnik Jeżów Sudecki 1:1
Włókniarz Mirsk - Nysa Zgorzelec 0:1
Olimpia Kamienna Góra - Woskar Szklarska Poręba 5:1

17.04.2011:

Victoria Ruszów - Olimpia Kowary 4:2
GKS Raciborowice - Gryf Gryfów Śląski 3:2
Orzeł Wojcieszów -Sparta Zebrzydowa 3:3