I kolejka klasy okręgowej - 13/14.08.2011.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 13/08/2011 21:13
Inaugracja okręgówki w sezonie 2011/2012 dla Włókniarza wypadła w  meczu wyjazdowym z Victorią Ruszów i niestety nie była udana. Przegraliśmy minimalnie 3:4 i choć cieszyć mogą trzy bramki strzelone w spotkaniu wyjazdowym to martwią aż cztery gole stracone. Martwią tym bardziej, że kontuzji, a raczej ich pogłębienia doznali dwaj podstawowi obrońcy, Łukasz Niemienionek i Arek Dołęga, którzy na plac gry wyszli nie w pełni sił i dosyć szybko go opuścili. To czy będą do dyspozycji na sobotni mecz z Olimipą Kowary okaże się w trakcie tygodnia poprzedzającego drugą kolejkę.

W pierwszej połowie włókniarze wg opinii kibiców grali słabo, szczególnie źle prezentowała się druga linia, której w praktyce nie było. Miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 4 minucie po strzale Błońskiego i to wszystko na co stać było obydwie ekipy w pierwszej części gry. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, a dokładnie w ostatnich trzydziestu minutach gry kiedy to padło aż sześć goli. Najpierw gospodarze podwyższyli prowadzenie po rzucie karny skutecznie egzekwowanym przez grającego trenera Borkowskiego. Włókniarz złapał kontakt kilka minut później po golu Wichowskiego. Ostatnie sześć minut to prawdziwa goleada, w 84 minucie Victoria podwyższa wynik na 3:1, chwilę później Adam Kowalski zmniejsza straty golem z karnego, miejscowi minutę później odpowiadają kolejną bramką, a wszystko kończy w 89 minucie Bartek Morzecki. Ten sam zawodnik mógł już w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu ale jego strzał był niestety niecelny i trzy punkty zostały w Ruszowie.

VICTORIA - WŁÓKNIARZ  4:3 (1:0)

Bramki:
1:0 - Błoński (4), 2:0 - Borkowski (60 - rzut karny), 2:1 - Wichowski (68), 3:1 - Dziopa (84), 3:2 - Kowalski (87 - rzut karny), 4:2 - Kargol (88), 4:3 - B. Morzecki (89). Żółte kartki: M. Kowalski, Błoński oraz W. Jasiński, P. Grygiel. Sędziował: Andrzej Urban.