III kolejka klasy okręgowej - pierwsza wyjazdowa wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 26/08/2011 19:01

W ramach III kolejki jeleniogórskiej okręgówki zawodnicy Włókniarza Mirsk udali się do Kamiennej Góry na spotkanie z miejscową Olimpią. Gracze gospodarzy po dokonanych wzmocnieniach są wśród wielu stawiani jako faworyt do wygrania ligi, co potwierdzili w poprzednich dwóch spotkaniach pokonując silne Łużyce Lubań i wygrywając na boisku w Dziwiszowie. Samo spotkane rozgrywane było w arcytrudnych warunkach pogodowych, przy ponad 30 stopniowym upale. Gospodarze jako pierwsi w spotkaniu mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał napastnika Olimpii najpierw z linii bramkowej wybił Kowalski, a dobitkę pewnie złapał Fościak. W odpowiedzi dwukrotnie próbowali Włókniarze, ale nikt nie potrafił zamknąć dobrych dośrodkowań najpierw Wichowskiego, a potem Badury z rzutu wolnego. W 24 minucie padła pierwsza, i jak się potem okazało jedyna w bramka w tym meczu, a zdobyli ją gracze z Mirska. Ładną akcję na lewej stronie zawiązał Badura, dograł w pole karne, a tam Wojtek Jasiński uprzedził dwóch obrońców i bramkarza Olimpii i ładnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę. 5 minut później mogło być 1:1, ale strzał Wojtarowicza wylądował na poprzeczce bramki mirszczan.

Druga połową to przewaga graczy z Kamiennej Góry, którzy starali się prowadzić grę. Włókniarz mądrze się bronił i nastawiał na kontry, które przy dokładniejszych ostatnich podaniach mogły się kończyć bramkami. Początkowo na boisku działo się nie wiele, strzałów z dystansu i wrzutek próbowali gracze miejscowych, ale nic z nich nie wynikało. W 65 minucie gracz Olimpii zdobyli nawet bramkę, ale sędzia główny Arkadiusz Karaban odgwizdał spalonego. W 72 minucie dobrą okazję miał były gracz Włókniarza, Piotr Kałoń, ale jego strzał wybronił Fościak. Jeszcze lepszą okazję kilka minut później miał pomocnik Olimpii, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Krawczyk. W odpowiedzi groźnie zapowiadającą się kontrę wyprowadzili goscie, szkoda tylko że podanie Chlabicza do grającego trenera Wichowskiego było ciut za mocne. Do końca spotkania Włókniarzom udało się dowieźć korzystny wynik i wygrać w Kamiennej Górze po raz pierwszy od bardzo dawna.

OLIMPIA KAMIENNA GÓRA - WŁÓKNIARZ 0:1 (0:1)

Bramka:
0:1
 – W. Jasiński (24). Żółte kartki: Śliwiński, W. Jasiński. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Kreis, P. Grygiel - W. Jasiński (83. Dubiel), Chlabicz, Badura (65. Sz. Morzecki), Śliwiński - Wichowski, B. Morzecki (78. D.Grygiel).