IX kolejka klasy okręgowej - kolejna wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 24/09/2011 18:34
Meczem z Wartą Bolesławiecką Włókniarz chciał przedłużyć do pięciu serię spotkań bez porażki i to mu się udało. Goście zagrali otwartą piłkę i za to należą im się słowa uznania, ale włókniarze zagrali po raz kolejny  dobry mecz i pewnie zainkasowali komplet punktów. Pierwszą połowę dobrą akcją już w 2 minucie otworzył Krawczyk ale jego strzał z dystansu Woźniak zdołał sparować na róg. Później swoje pięć minut mieli goście, najpierw w 18 minucie błąd w ustawieniu Fościaka wykorzystał Kapecki i ładnym strzałem z dystansu przelobował mirskiego bramkarza, a chwilę później miejscowych uratowało spojenie. Włókniarz wziął na poważnie te ostrzeżenia i w ciągu niecałych dwóch minut za sprawą Wichowskiego odrobił straty, wychodząc na prowadzenie. W 24 minucie dośrodkowanie z lewej strony Chlabicza grający trener Włókniarza zakończył ładnym strzałem głową, minutę później podobnie sfinalizował akcję tym razem po dośrodkowaniu Szymona Morzeckiego z prawej strony boiska. W 35 minucie starszy z braci Morzeckich trafił w słupek, a minutę przed końcem pierwszej połowy strzał Śliwińskiego z trudem obronił bramkarz.  

Po przerwie miejscowi stworzyli sobie mnóstwo sytuacji ale szwankowała skuteczność. W 55 minucie ponownie Szymon Morzecki spudłował strzelając głową z pięciu metrów, ale już kilkanaście minut później wynił uległ zmianie. Świetnym podaniem popisał się Chlabicz, który w polu karnym dostrzegł niekrytego Juźwika, a ten ze stoickim spokojem uderzył obok Woźniaka. Goście starali się grać z kontataku ale tego dnia defensorzy Włókniarza nie popełniali błędów i spotkanie zakończyło się planowym zwycięstwem gospodarzy.      


WŁÓKNIARZ - GKS WARTA BOLESŁAWIECKA  3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 - Kapecki (18), 1:1 - Wichowski (24), 2:1 - Wichowski (25), 3:1 - Paweł Juźwik (73). Żółta kartka: Chlabicz. Sędziował: Krzysztof Sobol. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Śliwiński (63. Oniszczuk), Chlabicz (82. Kreis), Krawczyk (71. Paweł Juźwik), Sz. Morzecki (75. Supel) - Wichowski, B. Morzecki (42. Badura).

GKS: Woźniak - Kłonicki (40. Krysa), Kobeluszczyk, Hyjek, Tofil - Spychalski, Kapecki, Faltyn, Janicki - Buchowski, Hałuza (62. Zawada).

                                                 Galeria meczowa

IX kolejka klasy okręgowej - 24.09.2011:
Piast Dziwiszów - BKS Bolesławiec 0:0
Włókniarz Mirsk - GKS Warta Bolesławiecka 3:1
Lotnik Jeżów Sudecki - Czarni Lwówek Śląski 1:1
Łużyce Lubań - Pagaz Krzeszów 4:0
GKS Raciborowice - Orzeł Wojcieszów 0:3
Olimpia Kamienna Góra - Olsza Olszyna 1:2
Olimpia Kowary - Piast Wykroty 5:1

25.09.2011:
Victoria Ruszów - Leśnik Osiecznica 0:6