XI kolejka klasy okręgowej - 08/09.10.2011.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 08/10/2011 17:51
Mecz z jedną z najsłabszych ekip okręgówki, z góry skazywaną na porażkę był całkiem ciekawym spotkaniem. Goście pomimo niskiej pozycji w tabeli starali się grać otwartą piłkę co niestety skończyło się dla nich wysoką porażką. Do  29 minuty mecz był w miarę wyrównany, obydwie drużyny stworzyły sobie po jednej okazji. We Włókniarzu strzelał głową Kowalski, dla Pagazu uderzał Tatarata. W 30 minucie w pole karne przyjezdnych wbiegł Wichowski i został sfaulowany. Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki" i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później krzeszowianie stworzyli sobie dwie dobre okazje na wyrównanie, a być możne nawet na wyjście na prowadzenie. W 32 minucie Sowa przegrał pojedynek z Fościakiem, a dwie minuty później Kiełbasa trafił w słupek.

Po przerwie włókniarze rozpoczęli z mocnym postanowieniem powiększenia przewagi. W 47 minucie Kowalski minimalnie przestrzelił uderzają głową, parę minut później Dołęga uderzając z woleja przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zaraz po tej akcji Włókniarz ponowił atak i piłka po strzale Chlabicza odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. Pokonać bramkarza gości udało się dopiero w 68 minucie Wichowskiemu, który wykorzystał niepewną interwencję golkipera i wepchnął piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później świetną akcją błysnął Niemienionek, który po przechwycie piłki na swojej połowie minął kilku rywali i w sytuacji sam na sam z Myjakiem nie dał mu żadnych szans. Na 4:0 podwyższył Kowalski po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego, a dzieła zniszczenia dokonał Wichowski finalizując swoją indywidualną akcję.

WŁÓKNIARZ - PAGAZ KRZESZÓW 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski (30 - rzut karny), 2:0 - Wichowski (68), 3:0 - Ł. Niemienionek (69), 4:0 - Kowalski (76), 5:0 - Wichowski (89). Sędziował: Lesław Olejarczyk. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga (67. P. Grygiel), Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Śliwiński, Chlabicz, Badura (75. Oniszczuk), Paweł Juźwik (73. Supel) - Wichowski, D. Grygiel (58. B. Morzecki).

Pagaz: Myjak - Bocheński, Ł. Kraszewski, Zasada, Spejna - Kulpa, M. Stefański, Kiełbasa (57. G. Kraszewski), Kruk (46. J. Stefański) - Sowa, Tatarata.