XII kolejka klasy okręgowej - wygrana w Olszynie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 16/10/2011 20:23
W XII kolejce klasy okręgowej gracze Włókniarza udali się do Olszyny na derbowe spotkanie z beniaminkiem, miejscową Olszą. Zdecydowanym faworytem byli mirszczanie, jednak to miejscowi jako pierwsi stworzyli sobie okazję do zdobycia bramki. Najpierw dobrą interwencją popisał się Fościak, a dobitka napastnika Olszy trafiła w słupek. W odpowiedzi Włókniarz zdobył bramkę. W 8 minucie strzelał Juźwik, bramkarz sparował piłkę wprost pod nogi Bartka Morzeckiego który nie miał problemów z umiejscowieniem jej w siatce. W kolejnych minutach spotkania Włókniarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, mając kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale strzały Juźwika, Wichowskiego i Śliwińskiego omijały bramkę Olszy.

W drugiej połowie gracze Olszy dążyli do zmiany wyniku, jednak nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji. Włókniarze groźnie kontratakowali i w 63 minucie Wichowski podwyższył wynik spotkania po ładnym prostopadłym podaniu Chlabicza. Kolejne minuty meczu to brutalna gra gospodarzy, której konsekwencją były dwie czerwone kartki. Najpierw, po drugiej żółtej kartce za taktyczny faul z boiska zszedł Kicuła, a w 84 minucie kapitan miejscowych Kurec brutalnie od tyłu zaatakował Bartka Morzeckiego w efekcie czego został wyrzucony z placu gry.


OLSZA - WŁÓKNIARZ  0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - B. Morzecki (8), 0:2 - Wichowski (63). Żółte kartki: Karolewicz, Kicuła, Rudzik, Kołodziejczyk oraz Badura. Czerwone kartki: Kicuła (72 - za drugą żółtą), Kurec (84 - za faul). Sędziował: Waldemar Socha.   

Olsza: Woźniak - Szwałko, Kurec, Kołodziejczyk, Sołtysiak - Karolewicz, Rudzik, Kicuła, Szpak - Kossowski, Cieślak.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Niemienionek, P. Grygiel - Śliwiński (58. D. Grygiel), Chlabicz, Badura (85. Sz. Morzecki), Paweł Juźwik (63. Dubiel) - Wichowski (77. Supel), B. Morzecki.

                                                                               Szymon Jaworski


XII kolejka klasy okręgowej
- 15.10.2011:
Czarni Lwówek Śląski - GKS Warta Bolesławiecka 6:2
Lotnik Jeżów Sudecki - Olimpia Kamienna Góra 3:0
BKS Bolesławiec - Orzeł Wojcieszów 6:1
Leśnik Osiecznica - Łużyce Lubań 0:2

16.10.2011:
Pagaz Krzeszów - GKS Raciborowice 2:1
Piast Wykroty - Piast Dziwiszów 4:1
Victoria Ruszów - Olimpia Kowary 0:2
Olsza Olszyna - Włókniarz Mirsk 0:2