XIII kolejka klasy okręgowej - Włókniarz nie zwalnia tempa.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 22/10/2011 19:22

XIII kolejka okręgówki na szczęście nie okazała sie pechowa dla Włókniarza, który po raz kolejny zainkasował komplet punktów i dodatkowo dorzucił cztery bramki tracąc tylko jedną. Goście pomimo wysokiej przegranej zaprezentowali w Mirsku dobrą, a momentami nawet bardzo dobrą piłkę, ale ze skutecznością było dzisiaj u nich całkowicie na bakier. Pierwsi znakomitą okazję stworzyli sobie w 10 minucie miejscowi za sprawą Chlabicza, który na szesnastce przyjął piłkę prawą nogą, a uderzył lewą, niestety tylko w poprzeczkę, a później skutecznie interweniował bramkarz Piasta. Chwilę później sam na sam z golkiperem biegł Dawid Grygiel ale dał się dogonić obrońcy i nic z akcji nie wyszło. Co nie udało się Grygielowi udało się w 12 minucie Szymonowi Morzeckiemu, który wychodząc na czystą pozycję zdołał czubkiem buta uderzyć piłkę i tym samym uprzedził Szydlarskiego. Goście mogli bardzo szybko się zrewanżować, w 18 minucie Turko przegrał pojedynek z Fościakiem. Po półgodzinie gry gospodarze prowadzili juz 2:0. Piłkę w szesnastce dostał wracający do formy Bartek Morzecki i spokojnym strzałem po ziemi podwyższył wynik. Przyjezdni nie dawali za wygraną i już po niecałej minucie strzelili bramkę kontaktową. Po uderzeniu jednego z zawodników Piasta piłka odbiła się od poprzeczki i spadając została z najbliższej odległości wepchnięta do siatki przez Krawczyka.

Po przerwie ponownie szczęścia zabrakło Chlabiczowi, który drugi raz w meczu strzelił w poprzeczkę, a dobitkę Grygla bramkarz przeniósł nad poprzeczką. W 53 minucie świetną okazję na wyrówanie zmarnował grający trener Piasta Roman, który wygrał pojedynek biegowy z jednym z obrońców ale mając przed sobą Fościaka strzelił wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później dobrą okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Majka ale i jemu nie udało się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Włókniarza. Końcówka zdecydowanie należała do miejscowych,  najpierw Bartek Morzecki do podaniu Wichowskiego powiększył przewagę włókniarzy, a później sam "Wicher" po podaniu Śliwińskiego dobił gości strzelając swoją 14 bramkę w sezonie.

WŁÓKNIARZ - PIAST WYKROTY  4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (12), 2:0 - B. Morzecki (29), 2:1 - Krawczyk (30), 3:1 - B. Morzecki (87), 4:1 - Wichowski (90).  Żółte kartki: Niemienionek oraz Drozd, Kopała. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Sz. Morzecki (71. Śliwiński), Chlabicz, Badura (66. Oniszczuk), Wichowski - B. Morzecki, D. Grygiel (78. Supel).

Piast: Szydlarski - Goza, Tkacz, Drozd, Prażmowski - Mielnik (85. Sudnik), Kopała, Bednarczuk (69. Ciaciek), Krawczyk (80. Majka) - Roman, Turko.