XIV kolejka klasy okręgowej - przegrana z Leśnikiem.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 29/10/2011 21:34
W XIV kolejce gracze mirskiego Włókniarza udali się do Osiecznicy, by tam stawić czoła miejscowemu Leśnikowi. Gospodarze, mimo iż są beniaminkiem plasują się wysoko w ligowej tabeli, więc zapowiadało się ciekawe spotkanie. Jako pierwsi bramkę mogli, a wręcz powinni zdobyć miejscowi, ale Górski nie wykorzystał błędu Fościaka i z 2 metrów nie trafił do bramki. W odpowiedzi z dystansu próbował Chlabicz, jednak niecelnie. Na boisku dominowała walka, brakowało natomiast sytuacji bramkowych. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w doliczonym czasie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się pomocnik miejscowych Chmielewski i było 1:0.

Po przerwie włókniarze starali się odrobić starty, jednak bardzo szczelna obrona Leśnika nie pozwalała na to. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Wichowski, który naciskany dodatkowo przez obrońcę przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 72 minucie było 2:0. Szybką kontrę beniaminka na gola zamienił najlepszy strzelec tej drużyny, Wojdygo. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:0, jednak tym razem lepszy okazał się Fościak. Pod koniec meczu dobrą okazję miał jeszcze Szymon Morzecki, jednak uderzył zbyt słabo i bramkarz pewnie złapał piłkę.

LEŚNIK - WŁÓKNIARZ  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Chmielewski (45), 2:0 - Wojdygo (72).

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Chlabicz, Badura, Sz. Morzecki (86. Supel), B. Morzecki - D. Grygiel (55. Śliwiński), Wichowski.