XVI kolejka klasy okręgowej - wygrana na inaugurację rundy wiosennej.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 18/03/2012 19:24
Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2011/2012 dla mirskiego Włókniarza okazała się udana. Można było mieć obawy co do końcowego wyniku, bowiem rywal, ruszowska Victoria kilka dni wcześniej wyeliminowała z Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego czołowy zespół IV ligi, Karkonosze Jelenia Góra, strzelając już do przerwy trzy gole. Najwyraźniej nasi przeciwnicy wyczerpali swoje magazynki we wcześniejszym spotkaniu, ponieważ tym razem nie udało im się umieścić piłki w siatce ani razu.

Włókniarz rozpoczął mecz z dużym animuszem, już w 2 minucie po strzale Bartka Faściszewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się "Adzik" Badura, piłka jeszcze po drodze odbiła się od jednego z przeciwników i pięknym lobem wpadła do siatki. W 17 minucie dobrą akcją popisał się Jarek Wichowski, goście odpowiedzieli za sprawą Muły. W 20 minucie wydawało się, że będzie 2:0, na czystą pozycję wyszedł Faściszewski i w momencie kiedy mijał bramkarza, ten rzucił mu się pod nogi. Zawodnik Włókniarza wywrócił się, a sędzia uznał, że symulował i ukarał go żółtą kartką. Już po meczu bramkarz gości przyznał, że rzeczywiście jego interwencja mogła spowodować upadek naszego piłkarza i rzut karny należał się. Miejscowi długo nie rozpamiętywali tej okazji, bowiem w 26 minucie po akcji Faściszewskiego z Wichowskim, ten drugi strzelił swoją 16 bramkę w sezonie. Tutaj z kolei ze strony gości pojawiły się zarzuty, że zawodnik który dośrodkowywał do strzelca w momencie podania był na pozycji spalonej i rzeczywiście tak było. Do przerwy więcej nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku i miejscowi schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie goście odważniej zaatakowali, a miejscowi nastawili się na kontry. W 58 minucie piłkę z prawej strony pola karnego dostał Wojtek Jasiński, ładnie przymierzyła z lewej nogi ale na przeszkodzie stanął słupek. Przyjezdni w końcówce mieli swoje szanse ale na drodze albo stawał im Fościak albo sytuację wyjaśniali obrońcy.

Mirski "Włókniarz 2012" niemalże w komplecie

WŁÓKNIARZ - VICTORIA  2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Badura (6), 2:0 - Wichowski (26). Żółta kartka: Faściszewski. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - W. Jasiński (68. Sz. Morzecki), Chlabicz, Badura (86. Krawczyk), Paweł Juźwik (64. B. Morzecki) - Wichowski, Faściszewski (76. Supel).

Victoria:  Fidali - Kowalski, Dziewiątak, Reczyński, Machacz - Stelwach (81. Zieliński), Grzelakowski, Sieczka, Stasiun (72. Kopania) - Żelazek (62. Borkowski), Muła.