XVIII kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana w trudnych warunkach.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 31/03/2012 18:34
Po ubiegłotygodniowej porażce w Kowarach z miejscową Olimpią Włókniarz wziął srogi rewanż na innej Olimpii, tym razem z Kamiennej Góry. Pierwszoplanową rolę grał nieobecny w Kowarach Piotr Chlabicz, który strzelił trzy bramki i obok Bartka Faściszewskiego był najlepszy na boisku. Samo spotkanie toczyło się w trudnych, a momentami arcytrudnych warunkach pogodowych, ale pomimo to było ciekawe, choć oglądane tylko przez garstkę kibiców.

Przez pierwsze trzydzieści minut żadnej z ekip nie udało się stworzyć jakichś stuprocentowych okazji, przewagę w polu mieli miejscowi, którzy dopiero w 33 minucie za sprawą Chlabicza zdobyli prowadzenie. Trzy minuty później było już 2:0 i ponownie najlepiej w polu karnym gości zachował się Chlabicz, który pewnym strzałem po ziemi powiększył przewagę włókniarzy. Olimpia w końcówce miała swoją jedyną okazję w pierwszej połowie, z dystansu uderzał Horyk, piłkę do rogu sparował Fościak, a tam dobijał ją Grzesiak, na szczęście dla Włókniarza udało się wybić piłkę na rzut rożny.

Druga połowa rozpoczęła się w iście zimowej scenerii, przez pierwsze dziesięć minut śnieg padał tak intensywnie, że można było mieć obawy co do dalszego prowadzenia gry. W tym czasie lepszy okres mieli goście, po przejściu zamieci ponownie włókniarze uzyskali przewagę. W 57 minucie strzał Wojtka Jasińskiego został wybity z linii bramkowej ale już kilka minut później piłkę z najbliższej odległości po raz trzeci w siatce umieścił Chlabicz. Nie minęły trzy kolejne minuty, a było już 4:0, prawą stroną urwał się Faściszewski, ograł jednego z obrońców i wyłożył piłkę Wichowskiemu, który bez problemów strzelił do bramki. Bramka na 5:0 to także zasługa Berniego, który ponownie po prawej stronie boiska ośmieszył defensorów Olimpii i uderzył nad bramkarzem. Piłkę tuż przed linią bramkową dobił po raz kolejny Wichowski. Mając tak wysoką przewagę Włókniarz lekko odpuścił i przyjezdnym za sprawą Hadały udało się zdobyć honorowego gola.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KAMIENNA GÓRA  5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Chlabicz (33), 2:0 - Chlabicz (36), 3:0 - Chlabicz (66), 4:0 - Wichowski (69), 5:0 - Wichowski (74), 5:1 - Hadała (80). Żółte kartki: Hadała, Kwiecień. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 50.

Włókniarz: Fościak (81. Jaworski) - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - W. Jasiński (65. B. Morzecki), Chlabicz (71. Krawczyk), Sz. Morzecki, Paweł Juźwik (70. Śliwiński) - Wichowski, Faściszewski.

Olimpia:  Cisowski - Sobota, Hadała, Kwiecień, Fraś - Masiel, Grzesiak (62. Wojciechowski), Powiertowski, Duda - Horyk, Buda.