XIX kolejka klasy okręgowej - porażka w Lubaniu.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 07/04/2012 14:17
Spotkanie w Lubaniu było ciekawym widowiskiem. Na boisku żadna ze stron nie odpuszczała przez pełne 90 minut. Mecz doskonale mógł się rozpocząć dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji Majka wpadł z piłką w pole karne, odegrał do Kusiaka, ale ten atakowany przez obrońców uderzył nad poprzeczką. Później Fościak obronił uderzenie Majki z rzutu wolnego. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Mirszczanie dość często gościli pod bramką Łużyc, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Pierwszego gola kibice w Lubaniu oglądali w 26. min. Wówczas po zagraniu ręką przez Badurę tuż przed polem karnym z rzutu wolnego tuż przy słupku piłkę ulokował w siatce Modzelewski. W odpowiedzi w 38. min zza pola karnego tuż nad poprzeczką uderzył Chlabicz. W 40. min gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z rzutu wolnego z głębi pola piłkę w pole karne wstrzelił Modzelewski, do piłki w zamieszaniu dopadł Kusiak, ale został powstrzymany przez Fościaka. Następnie piłka spadła pod nogi Bojdzińskiego i po chwili ugrzęzła w siatce. Goście po przerwie nie zamierzali się poddawać. W 68. min piłkę pod poprzeczkę wpakował rezerwowy Jasiński. Stracony gol pozytywnie podziałał na miejscowych, którzy w ciągu minuty zdobyli dwa gole. Najpierw w 72. min po dośrodkowaniu Majki z rzutu rożnego strzałem głową na 3:1 podwyższył Fereniec. Po chwili fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Włókniarza, któremu piłka wyślizgnęła się z rękawic i spadła pod nogi Majki. Ten tylko dopełnił formalności. W 80. min rozmiary porażki gości zmniejszył Bartek Morzecki.

ŁUŻYCE - WŁÓKNIARZ  4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Modzelewski (26), 2:0 - Bojdziński (41), 2:1 - W. Jasiński (68), 3:1 - Fereniec (72), 4:1 - Majka (73), 4:2 - B. Morzecki (80). Żółte kartki: Czuchryta oraz W. Jasiński. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 100.

Łużyce: Janczyk – Malinowski, Andruchów, Czuchryta (63. Fereniec), Lużyński, Modzelewski - Jakimowicz, Gawroniuk (86. Burzyński), Bojdziński (80 Misiurek) - Kusiak (90. Szymański), Majka.

Włókniarz: Fościak – Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (84 Supel), - Sz. Morzecki (90. Śliwiński), Chlabicz, Badura (55. B. Morzecki), Paweł Juźwik (46. W. Jasiński) - Wichowski, Faściszewski.