XX kolejka klasy okręgowej - pogrom Piasta w Mirsku.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 14/04/2012 18:48
Na swoim boisku w rundzie wiosennej Włókniarz nie daje przeciwnikom większych szans i tak było i tym razem. Dziwiszowski Piast przyjechał do Mirska osłabiony brakiem grającego trenera Arkadiusza Sojki, którego zatrzymały sprawy rodzinne ale trudno stwierdzić czy byłby w stanie pomóc swojej drużynie, która pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddała w okolicach 80 minuty i pomimo obecności w składzie kilku znanych nazwisk zaprezentowała się, oprócz bramkarza, bardzo słabo.

Włókniarz bardzo szybko objął prowadzenie, w 6 minucie tuż przed polem karnym faulowany był Szymon Morzecki, a rzut wolny na bramkę zamienił ładnym strzałem Jarek Wichowski. W 8 minucie na strzał zdecydował się Bartek Faściszewski ale golkiper nie dał się zaskoczyć. Ten sam zawodnik w 23 minucie został podcięty w szesnastce Piasta, a rzut karny na swoją 21 bramkę w sezonie zamienił "Wicher". W 37 minucie na czystą pozycję wyszedł Bartek Morzecki i podwyższył prowadzenie Włókniarza. Dwie minuty później Sobczak sfaulował Faściszewskiego, a ten zbyt nerwowo zareagował na tą sytuację. Sędzia obydwu zawodnikom pokazał po żółtej kartce, a że były to już ich drugie upomnienia w tym meczu więc obydwaj powędrowali do szatni. W końcówce świetną szansę miał jeszcze Arek Dołęga ale jego strzał i dobitkę w dobrym stylu wybronił Ciepiela.

Po przerwie miejscowi nie zwalniali tempa i w 50 minucie Chlabicz strzałem głową po dośrodkowaniu Wichowskiego strzelił czwartą bramkę. Sześć minut później było już 5:0, piłkę przed polem karnym dostał Bartek Morzecki, przełożył ją sobie z prawej na lewą nogę i mocnym strzałem tuż przy słupku
jeszcze bardziej powiększył przewagę miejscowych. Kilka minut później Ciepiela ponownie uratował Piasta przed utratą bramki, broniąc strzał Wojtka Jasińskiego z pola karnego i parę chwil później uderzenie Łukasza Krawczyka. W 85 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Ciemniewski, a jego koledzy stracili jeszcze dwie bramki. W 88 minucie popisową akcję przeprowadził Adam Kowalski, który wyprowadził piłkę ze swojej szesnastki, przebiegł z nią przez całe boisko mijając przy okazji kilku przeciwników, zagrał na jeden kontakt z Bartkiem Morzeckim i ze spokojem skierował futbolówkę z najbliższej odległości do siatki. Gości całkowicie dobił młodszy z braci Morzeckich strzelając w 90 minucie swoją 3 tego dnia bramkę.

WŁÓKNIARZ - PIAST DZIWISZÓW  7:0 (3:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski  (6), 2:0 - Wichowski (23 - rzut karny), 3:0 - B. Morzecki (37), 4:0 - Chlabicz (50), 5:0 - B. Morzecki (56), 6:0 - Kowalski (88), 7:0 - B. Morzecki (90). Żółte kartki: Faściszewski, P. Grygiel oraz Sobczak, Ciemniewski. Czerwone kartki: Faściszewski (39 - za drugą zółtą) oraz Sobczak (39 - za drugą żółtą), Ciemniewski (85 - za drugą żółtą). Sędziował: Dawid Maryszczak. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (58. Krawczyk) - W. Jasiński (66. Paweł Juźwik), Chlabicz, Sz. Morzecki (66. Badura), Faściszewski - Wichowski (73. Supel), B. Morzecki.

Piast: Ciepiela - Gurazda, Ciemniewski, Saniuk, Perebeynos - Sobczak, Kostka, Duraj (61. Rudy), Seta (51. Stawkiewicz) - Podobiński, Badran.