XXIII kolejka klasy okręgowej - kolejna wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 03/05/2012 13:55
Mecz z Orłem Wojcieszów był spotkaniem z typu tych, które należało wygrać, wszak nasz przeciwnik to jedna z najsłabszych w tym sezonie drużyn okręgówki i Włókniarz aspirując do czołówki ligi na takich zespołach po prostu musi zdobywać komplety punktów. Zadanie zostało wykonane chociaż broniący się przed spadkiem goście zagrali otwartą piłkę, absolutnie nie murując dostępu do swojej bramki i stwarzając sobie okazje do zdobycia bramek.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi miejscowych, w 17 minucie Bartek Morzecki strzelił minimalnie niecelnie, kilka minut później temu samemu zawodnikowi na przeszkodzie stanął Miturski, który zdołał sparować strzał na rzut rożny. Po tej akcji swoją okazję mięli przyjezdni ale na szczęście dla miejscowych w zamieszaniu podbramkowym udało się wybić piłkę sprzed linii bramkowej. Wreszcie w końcówce pierwszej połowy Włókniarzowi udało się wyjść na prowadzenie, piłkę w polu karnym dostał Szymon Morzecki i pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Drugie 45 minut przebiegało podobnie jak pierwsze, Włókniarz lekko przeważał, a goście starali się odgryzać swoimi akcjami. W 52 minucie w szesnastce sfaulowany został Piotr Chlabicz, a rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Bartek Morzecki. Później gra się wyrównała i goście zdołali zdobyć gola kontaktowego. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Sporny i mocnym strzałem głową zmniejszył przewagę Włókniarza. Orłów z myśli przynajmniej o remisie skutecznie wyleczył w 76 minucie "Bućko", który stojąc tuż przed polem karnym oddał mocny, niesygnalizowany strzał tuż przy słupku, ostatecznie ustalając wynik na 3:1.

WŁÓKNIARZ - ORZEŁ WOJCIESZÓW  3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (39), 2:0 - B. Morzecki (52 - rzut karny), 2:1 - Sporny (62), 3:1 - B. Morzecki (76). Sędziował: Piotr Bajer. Widzów: 150.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (78. Krawczyk) - W. Jasiński, Chlabicz, Badura (58. Śliwiński), Sz. Morzecki - Faściszewski (81. Supel), B. Morzecki.