XXVII kolejka klasy okręgowej - nadal wygrywamy.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 26/05/2012 19:51
Olsza Olszyna to zdecydowany outsider klasy okręgowej i praktycznie pewny spadkowicz do A klasy ale właśnie z takimi zespołami gra się najgorzej. Włókniarz absolutnie nie mógł dodać sobie trzech punktów przed meczem i jak pokazało boisko o zwycięstwo w pewnym momencie było dosyć trudno ale na szczęście grając nawet w osłabieniu włókniarze ponownie poradzili sobie z przeciwnikiem, odnosząc ósme kolejne zwycięstwo.

Przez pierwszy kwadrans niewiele się działo na boisku, dopiero w 16 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Chlabicz, uderzenie zdołał odbić przed siebie bramkarz ale brak asekuracji obrońców i spryt Bartka Morzeckiego sprawiły, że Bućko z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Nie minęła minuta, a było już 2:0, akcją lewą stroną boiska błysnął Śliwiński, wyłożył piłkę Morzeckiemu, a ten z pola karnego uderzył pod poprzeczkę. W 25 minucie w poprzeczkę strzelając z dystansu trafił najpierw Badura, a następnie Jasiński, który dobijał strzał kolegi. Wszystko wyglądało dobrze aż do 37 minuty. Wtedy to właśnie na akcję zdecydował się Michał Cieślak, wpadł w pole karne i mijając Fościaka został przez niego złapany za nogę. Sędzia odgwizdał faul, a bramkarza wysłał na trybuny. Jego zmiennik nie zdołał obronić rzutu karnego i zrobiło się tylko 2:1, a na dodatek Włókniarz musiał sobie radzić grając w osłabieniu.

Po przerwie goście starali się skorzystać z okazji jaką była przewaga jednego zawodnika ale robili to dosyć nieudolnie. Włókniarz spokojnie wyczekiwał na swoje okazje i taka zdarzyła się najpierw w 61 minucie kiedy strzałem w długi róg wynik podwyższył Faściszewski, a następnie kilka minut później rezultat ustalił Chlabicz, mocno uderzając z pola karnego.

WŁÓKNIARZ - OLSZA OLSZYNA  4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 - B. Morzecki (16), 2:0 - B. Morzecki (17), 2:1  - Kicuła (37 - rzut karny), 3:1 - Faściszewski (63), 4:1 - Chlabicz (68). Żółte kartki: W. Jasiński oraz Kicuła, Kołodziejczyk. Czerwona kartka: Fościak (37 - za faul). Sędziował: Witold Wróbel. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (72. Krawczyk) - W. Jasiński (77. Supel), Chlabicz, Sz. Morzecki (14. Badura), Faściszewski - Śliwiński (37. Jaworski), B. Morzecki.

Olsza: Woźniak - Kołodziejczyk, Kurec, D. Szpak, Kossowski (89. Kusiakiewicz) - Karolewicz, Gajewski, Marcin Cieślak, Iwiński (61. A. Szpak) - Kicuła, Michał Cieślak (54. Bill).