III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego - gramy dalej.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 09/03/2013 16:43
pp.jpgW sobotnie wczesne popołudnie zaplanowano rozegranie III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Pogoda co prawda nie była najlepsza, cześć spotkań został nawet przeniesiona na inny termin ale w Mirsku mecz doszedł do skutku. Gospodarzem spotkania była Kwisa Świeradów bowiem pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Świeradowie ale ze względu na grubą pokrywę śnieżną zalegająca na płycie boiska mecz został przeniesiony na obiekt Włókniarza...

Rozszerzona zawartość newsa

Spotkanie choć toczone w trudnych warunkach mogło się podobać, zawodnicy dosyć energicznie poruszali się po boisku tworząc, głównie za sprawą mirszczan sporo sytuacji podbramkowych. Wynik został otworzony bardzo szybko bo już w 4 minucie za sprawą Jarka Wichowskiego, który wykorzystał fatalne zachowanie obrońców Kwisy i posłał piłkę do siatki. Chwilę później z dystansu próbował Wojtek Jasiński ale piłka po jego strzale poszybowała daleko za ogrodzenia boiska. W 18 minucie w świetnej sytuacji znalazł się ponownie Wicher ale fatalnie przestrzelił stojąc dosłownie kilka metrów przed bramką. Kwisa odpowiedziała akcją z 35 minuty po której Złocik wyszedł sam na sam z Rafałem Fościakiem ale zwlekał ze strzałem i jego uderzenie wybił niemalże z linii bramkowej Łukasz Niemienionek.

Po przerwie znowu zdecydowanie ruszyli włókniarze i w 54 minucie po małym zamieszaniu po bramką Kwisy najprzytomniej zachował się Dawid Grygiel i strzałem z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie. Kilka minut później Kwisa zdobyła bramkę kontaktową po strzale Ostrejki. Włókniarz szybko wziął rewanż, w 68 minucie Bartek Morzecki strzałem z pola karnego zdobył gola na 3:1, a wynik ustalił w 78 minucie ładną podcinką Wicher, strzelając swoją drugą bramkę w meczu.

KWISA ŚWIERADÓW-ZDRÓJ - WŁÓKNIARZ  1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 - Wichowski (4), 0:2 - D. Grygiel (54), 1:2 - Ostrejko (58), 1:3 - B. Morzecki (67), 1:4 - Wichowski (78). Żółte kartki: Cabała, Zdziarski oraz Bursacki, Szurmiej. Sędziował: Zbigniew Mateuszów. Widzów: 30.