XIV kolejka "okręgówki" - minimalna porażka w Lubaniu .
Dodane przez mkswlokniarz dnia 02/11/2008 20:35
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Włókniarz Mirsk udał się do Lubania na mecz z miejscowymi Łużycami. Obie drużyny w tabeli były obok siebie więc zapowiadało się ciekawe spotkanie. Lepiej rozpoczęli goście. Krawczyk II ładnie dograł piłkę do Dubiela, jednak jego strzał minimalnie minął poprzeczkę bramki Łużyc. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadziły Łużyce, jednak Mazur nie trafił w bramkę. Potem dwie dobre okazje mieli gracze z Mirska. Najpierw strzał głową Gajewskiego do spółki z obrońcą obronił bramkarz gospodarzy, a następnie ładny strzał Krawczyka II wybroniony został przez Baryżewskiego. W pierwszej połowie nie zdarzyło się już nic wartego uwagi i do przerwy był bezbramkowy remis.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, jednak Warchał był na posterunku. W 63 minucie znakomitą okazję miał Leśniański, jednak przegrał pojedynek z bramkarze Łużyc. Zemściło się to w 67 minucie meczu. Misiurek świetnie dograł z lewej strony boiska, a wprowadzony w drugiej połowie Panek strzałem głową pokonał Warchała. Po stracie bramki Włókniarze ruszyli do ataku, jednak strzały Niemienionka, Gajewskiego i Krawczyka II nie znalazły drogi do bramki i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Łużyc.

ŁUŻYCE - WŁÓKNIARZ 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Panek (67). Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 100.

Łużyce: Baryżewski - Malinowski, Roziński, Andruchów, Gustafiak - Szewc (46. Panek), Mockało, Misiurek (89. Pogorzelec), Mazur - Lotosz (65. Żyłkowski), Krakówka (75. Nir).

Włókniarz: Warchał - Kowalski, Dołęga, Krawczyk I, Niemienionek - Krawczyk II, Leśniański, Dubiel, Faściszewski - Morzecki B. (65. Badura), Gajewski.