XXIX kolejka klasy okręgowej - wygrana po męczarniach.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 16/06/2013 19:53
Przedostatni akcent sezonu 2012/2013 dla Włókniarza oznaczał domowe spotkanie z Lotnikiem Jeżów Sudecki, czyli zespołem, który zdecydowanie zawiódł swoich sympatyków w trwających jeszcze rozgrywkach. Ekipa z Jeżowa Sudeckiego miała walczyć o najwyższe lokaty, a tym czasem okazało się, że niewiele z tych planów wynikło. Zespół w końcowym rozrachunku uplasuje się na miejscach 7-8 co z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, zarówno dla samych zawodników jaki i kierownictwa Klubu. Jednakże, nie patrząc na to czy Lotnik zawiódł czy nie, potencjał tej drużyny jest na pewno spory i w niedzielę w Mirsku mogliśmy się o tym przekonać...

Spotkanie rozpoczęło się w sposób wymarzony dla Włókniarza, już w 12 minucie prawą stroną urwał się Łukasz Burasacki i precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam rewelacyjnym wolejem z lewej nogi popisał się Bartek Morzecki i Maciej Maćkowski mógł tylko wyjąć piłkę z siatki. Chwilę później potężnie z linii szesnastki uderzał Łukasz Niemienionek, ale tym razem Maćkowski nie dał się zaskoczyć, parując uderzenie do rogu. Ogólnie sama gra był dosyć wyrównana, goście szanowali piłkę i starali się konstruować składne akcje, a widać było, że mają o tym pojęcie. W 25 minucie dobrą okazję miał Adam Kowalski, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego udało uzyskać się tylko rzut rożny. Lotnik odpowiedział w 33 minucie strzałem Górgula, pewnie wybronionym przez Rafała Fościaka.

Po przerwie gra trochę nabrała tempa, głównie za sprawą gości, którzy starali się za wszelką cenę doprowadzić przynajmniej do remisu. W 58 minucie po małym zamieszaniu w naszym polu karnym Górgul trafił piłką w poprzeczkę. Najlepsze okazje Lotnik miał jednak w doliczonym czasie gry. Najpierw Bojanowski w znakomitej sytuacji przegrał pojedynek z Fozdem, który chwilę później ponownie uratował Włókniarza, broniąc kolejny groźny strzał zawodnika z Jeżowa Sudeckiego.

WŁÓKNIARZ - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI  1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - B. Morzecki (12). Żółte kartki: Badura, J. Niemienionek oraz Bojanowski. Sędziował: Bartosz Szymko. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - Paweł Juźwik, P. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Faściszewski (14. J. Jasiński, 54. Dołęga), Badura (81. Szurmiej), Ł. Niemienionek (62. J. Niemienionek), Bursacki - B. Morzecki, D. Grygiel.

Lotnik: Maćkowski - Nowiński, Bizoń, Bojanowski, Kierlik - Nogaś, Suchanecki, Kurzelewski, Górgul - Krystecki, Zieliński (58. Łozowski).