IX kolejka klasy okręgowej - remis ... tylko remis.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 28/09/2013 19:23
Mecz Włókniarza z Piastem Wykroty był jednym z hitowych spotkań w IX kolejce klasy okręgowej. Włókniarz zajmujący przed tą kolejką 4 lokatę musiał się zmierzyć z wiceliderem z Wykrot, zespołem który w aktualnych rozgrywkach potwierdza dobra formę, jeszcze z ubiegłego sezonu. Dodatkowo wynik uzyskany w ramach meczu ligowego miał jednocześnie być wynikiem spotkania obu drużyn w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Oczywiście w przypadku remisu, rozegrany miał zostać konkurs rzutów karnych, aby wyłonić zespół który awansuje dalej i ostatecznie do tego doszło, ale po kolei...

Spotkanie czwartej i drugiej drużyny aktualnych rozgrywek okręgówki z pewnością mogło się podobać. Gra była szybka, zacięta ale też nieskuteczna i to z obu stron. W 3 minucie z dystansu uderzył Piotrek Chlabicz ale Zazulak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Morzeckiego piłka nabrała takiej rotacji, że uderzyła w spojenie i spadła pod nogi Adama Kowalskiego, który zamiast uderzać od razu, zdecydował się jeszcze na drybling i z całej akcji nic nie wyszło. W 20 minucie w polu karnym podcinany był Łukasz Bursacki ale sędzia chociaż był blisko całej akcji nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". W 30 minucie goście mogli strzelić bramkę ale w dobrej sytuacji grający trener Piasta Grzegorz Roman strzelając z pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy po zero.

W drugiej połowie w 69 minucie znakomitą okazję miał Godlewski, który biegł sam na sam z Szymonem Jaworskim ale będąc już w polu karnym zdecydował się na podcinkę i nie trafił nawet w bramkę. Miejscowi chwilę później odpowiedzieli akcją Wojtka Jasińskiego, który dokładnie dośrodkował w pole karne ale tam Łukasz Bursacki zbyt słabo uderzał głową i bramkarz bez problemów sobie z tym strzałem poradził. W 80 minucie w polu karnym Piasta sfaulowany został Bartek Morzecki i arbiter tym razem nie miał obiekcji - rzut karny. Do strzału podszedł sam poszkodowany ale ku rozpaczy miejscowych kibiców trafił piłką w słupek. Goście w końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale najwyraźniej mieli całkowicie rozregulowane celowniki.

Po regulaminowym czasie w związku z remisem, sędzia zarządził wykonywanie rzutów karnych, które miały wyłonić pierwszego ćwierćfinalistę Pucharu Polski okręgu jeleniogórskiego. W konkursie "jedenastek" zdecydowanie lepiej zaprezentowali się miejscowi i wynikiem 4:2 zapewnili sobie awans do dalszej rundy rozgrywek pucharowych.

WŁÓKNIARZ - PIAST WYKROTY  0:0

Żółte kartki: Ł. Niemienionek oraz Słabicki, Majka, Czuchryta. Sędziował: Piotr Tośko. Widzów: 200.

Włókniarz: Jaworski - P. Grygiel, P. Niemienionek, Kowalski,  Ł. Niemienionek - W. Jasiński (90. Krawczyk), Sz. Morzecki, Chlabicz, Bursacki (75. J. Niemienionek) - Wichowski (16. K. Swarzyński), B. Morzecki.

Piast: Zazulak - Gola, Czuchryta, Ciaciek, Słabicki - Majka (67. Tymków), Drozd, Roman, Krawczyk (67. Turko) - Urbaniak, Godlewski (80. Prażmowski).