Włókniarskie derby - zapowiedź.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 20/10/2013 22:14

derbyok.jpg

Wiele lat przyszło czekać kibicom obu drużyn na kolejne spotkanie derbowe obu Włókniarzy. Piłkarzom z Leśnej po kilku nieskutecznych próbach wydostania się z klasy A w końcu w sezonie 2012/2013 udało się wygrać rozgrywki w swojej grupie i ponownie zameldować się w " okręgówce". Debiut leśnian w wyższej klasie rozgrywkowej wypadł niezwykle okazale, na inaugurację wygrali u siebie z Pogonią Świerzawa aż 9:1 i tak im się to wygrywanie spodobało, że cały czas kontynuują swoją świetną passę, liderując w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej...


Rozszerzona zawartość newsa

derbyok.jpg

Wiele lat przyszło czekać kibicom obu drużyn na kolejne spotkanie derbowe obu Włókniarzy. Piłkarzom z Leśnej po kilku nieskutecznych próbach wydostania się z klasy A w końcu w sezonie 2012/2013 udało się wygrać rozgrywki w swojej grupie i ponownie zameldować się w " okręgówce". Debiut leśnian w wyższej klasie rozgrywkowej wypadł niezwykle okazale, na inaugurację wygrali u siebie z Pogonią Świerzawa aż 9:1 i tak im się to wygrywanie spodobało, że cały czas kontynuują swoją świetną passę, liderując w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej.

Mirszczanie sezon rozpoczęli remisem w Ruszowie, później nasza gra była trochę w kratkę, potrafiliśmy wygrać dwa razy pod rząd na wyjeździe, a później remisować bezbramkowo u siebie, następnie minimalnie przegrać i znowu wygrywać, żeby później ponownie remisować i znowu wygrywać. Ostatnia, XI kolejka ułożyła się dla nas wręcz idealnie, Leśna przegrała u siebie z Lotnikiem, a my bez większych problemów poradziliśmy sobie w Lubawce z miejscowym Orłem. Taki stan rzeczy spowodował, że w następnej kolejce zagramy u siebie z pozycji wicelidera z liderem z Leśnej i będzie to mecz o pierwsze miejsce w tabeli. Wygrany tego spotkania najprawdopodobniej zagwarantuje sobie tytuł "mistrza jesieni" ale nie możemy zapominać o Piaście Wykroty, który czai się na trzecim miejscu, Olimpii Kamienna Góra - zespole, który zaskakująco dobrze gra w aktualnych rozgrywkach i wyraźnie przebudzonej Nysie Zgorzelec, notującej coraz lepsze wyniku. Zostają jeszcze Lotnik Jeżów Sudecki i Leśnik Osiecznica, ale patrząc na chimeryczną formę obu zespołów nie wydaje się, że nawiążą one walkę o "pudło".

W przyszłą sobotę możemy się zapewne spodziewać na mirskim obiekcie rekordu frekwencji. Z samej Leśnej, która wyraźnie przeżywa prawdziwy "piłkarski boom" można oczekiwać przynajmniej 200 kibiców, w tym kilkudziesięcioosobowej ekipy popularnej "Żylety", żywiołowo wspierającej swój zespół, wyposażonej w klubowe flagi i race w barwach klubowych. Naprzeciwko zaprezentują się miejscowi sympatycy futbolu wspierani przez reaktywowany z początkiem sezonu fanklub Włókniarza, który może nie tak licznie jak goście z Leśnej ale na pewno nie mniej aktywnie będzie wspierał swoją drużynę. Całości dopełnią kibice z zewnątrz, co w efekcie może skutkować prawdziwym piłkarskim świętem, oczywiście w proporcjach proporcjonalnych do klasy rozgrywkowej.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy w sobotę,
26 października o godzinie 15 na Stadion Miejski w Mirsku
na derbowe spotkanie dwóch Włókniarzy, z Mirska i Leśnej,
w którym stawką będzie pozycja lidera jeleniogórskiej
klasy okręgowej w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 !!!