XV kolejka klasy okręgowej - zwycięstwo na koniec rundy.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 09/11/2013 21:17
W spotkaniu ostatniej jesiennej kolejki sezonu 2013/2014 Włókniarz na swoim terenie zmierzył się z Leśnikiem Osiecznica. Zespół gości od momentu swojego awansu do okręgówki nieszczególnie nam leżał, zazwyczaj mecze pomiędzy obiema ekipami należały do całkiem niezłych pojedynków. Drużyna Leśnika od kilku sezonów plasowała się w czołówce tabeli i można było się spodziewać trudnej przeprawy. Włókniarz za wszelką cenę musiał ten mecz wygrać aby utrzymać się w czubie tabeli, a istniała także możliwość zakończenia rundy jesiennej na fotelu lidera...

Włókniarze podeszli do meczu bardzo skoncentrowani i już w 12 minucie Szymon Morzecki z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po podaniu swojego brata Bartka. Kilka minut później ten sam zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, który wyciął go równo z trawą ale sędzia, stojący w dosyć bliskiej odległości od całej akcji nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, chociaż ten był ewidentny, z czym zgadzali się nawet zawodnicy i prezes Leśnika siedzący na ławce rezerwowych. Co się odwlecze to ... i już w 20 minucie Piotrek Chlabicz strzałem głową skutecznie dobił uderzenie Bartka Morzeckiego. Bućko w 34 minucie miał swoją chyba najlepszą okazję ale będąc przed bramkarzem zdecydował się odgrywać piłkę i nic z akcji nie wyszło.

W drugiej połowie ponownie Bućko mógł podwyższyć prowadzenie ale po jego strzale w woleja Małecki sparował piłkę na róg. Goście dosyć niespodziewanie w 64 minucie zdobyli za sprawą Rostkowskiego bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Przyjezdni zwietrzyli swoją szansę i odkrywali się dając włókniarzom okazje do kontry ale jak zwykle szwankowała skuteczność. W ogólnym rozrachunku spotkanie udało się wygrać i przerwę zimową spędzimy jaki wicelider z dobrą sytuacją wyjściową na rundę wiosenną.

WŁÓKNIARZ - LEŚNIK OSIECZNICA  2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (12), 2:0 - P. Chlabicz (20), 2:1 - Rostkowski (64). Żółte kartki: Kowalski, Wichowski, D. Grygiel oraz Szymański, Kałużyński, Małecki, Chmielowski. Sędziował: Sławomir Niemiec. Widzów: 150.

Włókniarz: Jaworski - P. Grygiel, P. Niemienionek, Kowalski, Paweł Juźwik (70. Dołęga) - Bursacki (79. J. Jasiński), P. Chlabicz, W. Jasiński (73. Badura), Wichowski - Sz. Morzecki (70. D. Grygiel), B. Morzecki (90. J. Niemienionek).

Leśnik: S. Małecki - Chmielowski, Sz. Małecki, Mucha, Kubik - Rostkowski, Kałużyński, Kowalski (73. Wojdydo), Szpyrka - Kotlarz, Szymański.